صادقی در نطق میان‌دستور

انتظار از مردم برای حضور در صحنه در حین نادیده گرفتن حقوق آنها انتظار عبثی است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر از مردم انتظار داشته باشیم که در بهبوهه حوادث و مشکلات در صحنه حضور پیدا کنند اما به موقع حقوق آنها را ادا نکنیم این انتظار،‌انتظار عبثی است.

انتظار از مردم برای حضور در صحنه در حین نادیده گرفتن حقوق آنها انتظار عبثی است

گیلان خبر: محمود صادقی در نطق میان‌دستور خود در نشست جلسه علنی امروز مجلس (یکشنبه 23 اردیبهشت 97)، گفت:‌ ما در بسیاری از شاخص‌ها در کشور قدم‌های رو به جلویی برداشته‌ایم و توانسته‌ایم در ایجاد عدالت به ویژه عدالت آموزشی و توسعه علمی قدم‌های مؤثری برداریم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اما نکته قابل ذکر این است که برای تحقق این اهداف یک عنصر بسیار ضروری نباید مورد غفلت واقع شود و آن وجود همبستگی و وحدت بین اقشار و اقوام و مذاهب و کلیه آحاد مردم است.

وی افزود: وحدت و همبستگی ملی به صورت دستوری قابل تحقق نیست بلکه همانطور که در قانون اساسی مقرر شده با مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تنها قابل تحقق است. اگر از مردم انتظار داشته باشیم که در بهبهه حوادث و مشکلات در صحنه حضور پیدا کنند اما به موقع حقوق آنها را ادا نکنیم این انتظار،‌انتظار عبثی است. باید به طور متقابل حقوق مردم ادا شود و از مردم انتظار انجام تعهدات خودشان را داشته باشیم.

صادقی خاطرنشان کرد: حقوق مکرر در اصول 12 و 13 قانون اساسی برای مذاهب اسلامی و ادیان آسمانی می‌تواند در پیوند بین مردم نقش تعیین‌کننده داشته باشد.اگر یک عضو از شورای یک شهر را که با رأی مردم به شورا راه پیدا کرده به بهانه‌های مختلف این شخص را از شورا بیرون برانیم این کار باعث همبستگی نمی‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیمان‌شکنی آشکار رئیس‌جمهور آمریکا و نقض یک موافقت‌‌نامه بین‌المللی یادآور پیمان‌شکنی صدام‌حسین در پاره کردن بیانیه 1975 الجزایر است و نشان می‌دهد که این دولت که خود را ابرقدرت جهانی می‌داند تا چقدر به پیمان‌های بین‌المللی پایبند است.

وی در پایان افزود: در دوران 8 سال دفاع مقدس ما توانستیم با وحدت و همبستگی جنگ را در مقابل صدام به پیروزی برسانیم و حتما در این مقطع نیاز به همبستگی داریم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43915

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر