رستمیان:

اجرای طرح ازدواج دختران 28 سال به صلاح جامعه نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره طرح ازدواج دختران 28 سال بدون اذن پدر،‌گفت: بسیاری از استان‌ها نسبت به ازدواج دیدگاه سنتی و تعصب خاص دارند لذا اجرای این طرح به صلاح جامعه نیست.

اجرای طرح ازدواج دختران 28 سال به صلاح جامعه نیست

گیلان خبر: علی رستمیان نماینده مردم دلفان و عضو کمیسیون احتماعی مجلس شورای اسلامی درباره طرح ازدواج دختران 28 سال بدون اذن پدر، اظهار داشت: این طرح را در حال حاضر کمیسیون حقوقی و قضایی بررسی می‌کند.

وی افزود: این بررسی‌ها هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده است و نمی‌توان نظر قطعی و مشخصی درباره این طرح ارائه کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: بنده شخصا هنوز روی این طرح کار نکردم اما اگر این طرح در برخی استان‌ها مطرح شود دختران را زنده به گور می‌کنند.

رستمیان ادامه داد: بسیاری از استان‌ها هستند که نسبت به ازدواج دیدگاه سنتی و تعصب خاصی دارند. زمانی که موضوعی به عنوان عرف در جامعه مطرح شده و به صورت قوی در جامعه جا بیفتد از قانون هم قوی تر خواهد بود یعنی برخورد با آن خیلی سخت خواهد بود؛ حال باید دید کمیسیون حقوقی درباره این طرح چه تصمیمی می‌گیرد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: موارد آنچه در فقه و قانون درباره رشیده بودن دختر قید شده، بسیار محدود است اما اینکه بیاییم و چنین موردی را عمومیت بدهیم امر پسندیده‌ای نیست.

نماینده مردم سلسله و دلفان همچنین یادآور شد: بسیاری از نمایندگانی که بنده هم با آنها صحبت کردم نظرشان بر این است که دست بسیاری از دختران باز می شود و در مجموع چنین طرح را به صلاح جامعه نمی‌دانند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44046

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر