آقامحمدی:

بهتر بود ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی با اروپا تغییر می‌کرد

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس نهم گفت: بهتر بود ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی قدری تغییر می‌کرد تا می‌توانستند با روحیه‌ای تقویت‌شده با مذاکرات به اروپا بروند.

بهتر بود ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی با اروپا تغییر می‌کرد

گیلان خبر: ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به مذاکرات با طرف‌های اروپایی درباره تداوم برجام پس از خروج آمریکا گفت: اگر اروپا واقعاً بتواند تضمین‌های عینی و عملی به ایران بدهد، کسی مخالف گفت‌وگو نیست، ولی با توجه به سوابق اروپائیان در بدعهدی در قبال ایرانیان، در این باره تردید وجود دارد. 

وی با اشاره به اینکه آمریکا در موارد بسیار توانسته است اروپائیان را با خود همراه کند، اظهار داشت:‌هیأت مذاکره‌کننده ایرانی باید شروط رهبری را به عنوان خط‌مشی خود قرار دهد. 

آقامحمدی با تأکید بر اینکه آمریکا نه تنها متجاوز به حقوق انسان‌ها، بلکه حقوق حیوان‌ها را هم نقض می‌کند، گفت: آمریکا معاهدات را زیر پا می‌گذارد و کاری با قوانین بین‌المللی ندارد، در نتیجه مذاکرات با اروپا زمانی معنا می‌کند که سه کشور بتوانند مستقل از آمریکا عمل کنند که از جمله لوازم آن آماده بودن جهت رودررو ایستادن به آمریکا در بسیاری موارد مربوط به برجام است. 

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم اظهار داشت: بهتر بود ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی قدری تغییر می‌کرد تا می‌توانستند با روحیه‌ای تقویت‌شده با مذاکرات به اروپا بروند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44247

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر