با دستور رهبری به 19 هزار سانتریفیوژ رسیدیم

برخی‌ها می‌گفتند اگر بیش از 3سانتریفیوژ داشته باشیم،جنگ می شود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:روزگاری دشمن بر این ملت تحمیل می‌کرد که فقط سه سانترفیوژ داشته باشید و برخی افراد نیز در جلسات تصمیم گیری می‌گفتند می‌ترسیم جنگ شود که با زیرکی و دوراندیشی رهبری 19 به هزار سانتریفیوژ رسیدیم.

برخی‌ها می‌گفتند اگر بیش از 3سانتریفیوژ داشته باشیم،جنگ می شود

گیلان خبر: آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز پایتخت اظهار کرد: این عبادتی که امروز شما درخیابان ها سراسر کشور به ویژه در تهران به نمایش گذاشتید، عبادتی سیاسی بود،که جایگاه والا و شایسته‌ای دارد،لذا می توان پنج عنوان قرآنی و روایی را برای این حرکت مقدس برشمرد.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: عنوان اول مربوط به گام دشمن ستیزی است؛ این راهپیمایی اقدامی بود که دشمنان شما را به خشم آورد و قرآن این را عبادت می داند؛ به طوریکه در آیه 120 سوره توبه به آن اشاره شده است. گامهایی که شما امروز در خیابان ها برداشتید و با شکوه هر چه تمام تر علیه ظالمان عصر شعار دادید، مصداق عمل صالح مانند نماز و روزه و حج خانه خداست.

جهاد فقط رنگ نظامی و میدان جنگ ندارد

وی افزود:دومین عنوان قرآنی که می توان برای راهپیمایی امروز شما نام برد مربوط به مسئله بیعت است؛ قرآن کریم بیعت با نبی اکرم را بیعت با خدا می داند و در سوره فتح آیه ده نیز به آن اشاره شده است، زیرا بیعت با پیامبر را مورد رضای خداوند می‌داند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه بیعت با نبی اکرم اختصاصی به زمان پیامبر ندارد و امروزه نیز بیعت با آرمان های رسول خدا همچنان پابرجا است، اضافه کرد:در روایتی آمده، پیامبر فرموده است قبل از اسلام در یک پیمانی شرکت کردم که اگر امروز هم مرا به آن دعوت می کردند باز هم در آن شرکت می کردم، زیرا آن پیمان ظلم ستیزی بود.بنابراین شما هم امروز پیمان ظلم ستیزی با پیامبر اکرم بسته اید.

 خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: سومین عنوان برای حرکت امروز شما جهاد است؛ جهاد فقط رنگ نظامی و میدان جنگ ندارد هر تلاش در راه خدا نامش جهاد است.

آیت الله خاتمی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم با این مضمون که مومن هم در جبهه جنگ می جنگد و هم با زبان خود مبارزه می کند، تاکید کرد: تردید نکنید مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل شما جنگ با هر دو اینها بود، زیرا شما جهاد با زبان کردید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: آرزوی نتانیاهو و ترامپ این است که یک روزی این شعارها در جامعه ما سر داده نشود، اما من به ترامپ و نتانیاهو می گویم تا زمانیکه این خوی استکباری در شما وجود دارد به یاری خداوند طنین مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل افزوده خواهد شد.

وی اظهار کرد:چهارمین موردی که باید نسبت به حرکت امروز شما به آن اشاره کرد، مصداق خشم برای خدا است. در900 شهر کشور با زبان روزه راهپیمایی کردید تا بگویید ما به شدت خشمگین هستیم زیرا یک ملت هفتاد سال است که آواره است و زیر بی رحمانه ترین ظلم ها قرار دارد و غارت می شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: تولی و تبری پنجمین موردی است که باید به آن اشاره کنیم. از قدیم به ما گفته اند این دو موضوع جز فروع دین است، اما بزرگان می گویند این دو به اصل دین گره خورده اند،زیرا دوست داشتن اولیای خدا و دشمن داشتن دشمنان خدا در متن دین آمده است.

امروز چه دشمنی ذلیل تر و زبون تر از نتانیاهو وجود دارد

آیت الله خاتمی همچنین با بیان روایتی از امام صادق(ع) که در آن به موضوع تولی و تبری اشاره شده بود،ادامه داد: امروز چه دشمنی برای اسلام دشمن تر از ترامپ پیدا می شود آنها خودشان را نه علیه ایران بلکه علیه اسلام آماده می‌کنند،امروز چه دشمنی ذلیل تر و زبون تر از نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی وجود دارد، شما در این راهپیمایی با شکوه ابراز تنفر و برائت کردید.

خطیب نماز جمعه تهران گفت:سلام و درود رضوان خدا به امام عظیم الشان که این راه پیش روی ملت ما گذاشت امام عزیری که از آغاز مبارزه همراه با مبارزه با رژیم سیاه پهلوی مبارزه با صهیونیست ها را نیز در دستور کار خود قرار داد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان خدمت بسیار بزرگی به آرمان قدس شریف کرد.

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد:توطئه دشمنان این بود ظلمی که در حق مردم فلسطین می رود فراموش شود و یا حداکثر یک مسئله عربی تلقی شود، اما با اعلام روز جهانی قدس جلوی این توطئه گرفته شد. انقلاب بزرگی که امام به راه انداخت، رژیم صهیونیستی را مهار کرد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: شعار غاصبان صهیونیستی از نیل تا فرات بود و اگر قدرتمندتر می شدند حرمین شریفین را نیز اشغال می کردند، اما امروز رژیم صهیونیستی به آنچنان ذلتی افتاده است که بنا بر مثل معروف کلاهش را محکم می‌گیرد که باد نبرد.

وی ادامه داد:نخست ورزیر رژیم صهیونیستی مانند گداهای سیاسی اروپا دوره گردی می‌کند و در مصاحبه اش اعلام کرده لااقل در لندن نگذارید که شعار مرگ بر اسرائیل سر بدهند؛ این یعنی اوج ذلت.

خاتمی گفت:سلام و درود بر امام (ره) که جلوی دشمن این چنینی ایستاد و راه سیادت و سعادت پیشروی ملت گذاشت.

وی با بیان اینکه خودم و شما را به تقوای الهی دعوت می کنم اضافه کرد: امید وارم قبل ازبیست و پنج سالی که مقام معظم رهبری فرمودند ما شاهد نابودی رژیم صهیونیستی باشیم.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 44407

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر