رستگارپناه در نشست شنبه‌های انقلاب:

رویکرد انقلاب اسلامی مشارکت مردم در حفظ امنیت کشور است

رئیس پژوهشکده امنیت ملی با اشاره به اینکه مدیریت امنیتی کشور بدون کمک گرفتن از شرق و غرب انجام گرفت، گفت: رویکرد انقلاب اسلامی، حضور گسترده و همه جانبه مردم در حفظ امنیت کشور بوده است.

رویکرد انقلاب اسلامی مشارکت مردم در حفظ امنیت کشور است

گیلان خبر: سردار سرتیپ رستگارپناه رئیس پژوهشکده امنیت ملی صبح امروز در دهمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه امنیت که در مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در انقلاب اسلامی رضایتمندی مردم، مشروعیت و مقبولیت نظام یک اصل است و مردم تلاش کردند که این رضایتمندی در جامعه حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد انقلاب اسلامی براساس اعتقادات و انگیزه‌های دینی و حضور گسترده و همه جانبه مردم در عرصه‌های مختلف نتایجی به بار داشته است در برشماری آنها اظهارداشت: ایجاد زمینه‌های مناسب برای مشارکت مردم اولین دستاورد این رویکرد بوده است چرا که در نظام‌های دیگر مردم در حاکمیت جایگاه ندارند و نگاه این نظام‌ها به امنیت سخت‌افزاری است.

رستگارپناه با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران مردم با مشارکت خود در حفظ امنیت پایدار کشور نقش دارند گفت: در سایه مشارکت مردمی فضای مناسبی برای رشد و تعالی همه جامعه به وجود آمد و دستگاه‌های امنیتی هم خود را برای تعامل با مردم تعریف کرده‌اند.

وی از مدیریت امنیتی کشور بدون کمک گرفتن از شرق و غرب به عنوان دیگر دستاورد رویکرد انقلاب اسلامی به حضور همه جانبه مردم در عرصه‌های مختلف یاد کرد و افزود: این حجم از تهدیدات علیه انقلاب اسلامی برای ساقط کردن هر حاکمیت دیگری کافی بود اما ما خود با طراحی‌هایی بی‌بدیل توانستیم به مقابله تهدیدات برویم.

رئیس پژوهشکده امنیت ملی گفت: خانه‌های تیمی منافقین را خود مردم به اطلاع نیروهای امنیتی می‌رساندند چرا که اعتقاد داشتند باید در امنیت کشورشان مشارکت داشته باشند.

وی به عقلانیت در شناخت توطئه‌ها به عنوان دیگر دستاورد رویکرد انقلاب اسلامی به حضور گسترده مردم در عرصه‌های گوناگون اشاره کرد و بیان داشت: ما بی‌مهابا به جنگ تهدیدات نرفتیم بلکه به موازات صلابت با منطق با تهدیدات روبرو شدیم.

رئیس پژوهشکده امنیت ملی در پایان گفت: اگر امنیت مبتنی بر قدرت و ابزار باشد بالاخرعه یک روز شکسته می‌شود اما اگر مبتنی بر تلاش و گذشت مردم باشد، امنیت از پایداری لازم برخوردار خواهد بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44665

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر