ذوالفقاری:

حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی موضوع جلسات امنیتی کشور نبوده است

معاون امنیتی وزارت کشور گفت: موضوع تماشای مسابقات تیم ملی در ورزشگاه آزادی امنیتی نبوده و در جلسات امنیتی هم هیچ چیزی به ما ابلاغ نشد.

حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی موضوع جلسات امنیتی کشور نبوده است

گیلان خبر: حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور درباره حواشی تماشای مسابقات فوتبال تیم ملی در جام جهانی روسیه از محل ورزشگاه آزادی تهران گفت: با صراحت عرض کنم که موضوع حضور یا عدم حضور در ورزشگاه، بحثی امنیتی نبوده است و حتی در جلسات امنیتی هم هیچ چیزی به ما ابلاغ نشد که بخواهیم در سطح شورای امنیت کشور یا دبیرخانه شورای امنیت کشور به این موضوع ورود کنیم.

وی موضوع تماشای مسابقات تیم ملی فوتبال در جام جهانی از محل ورزشگاه آزادی را بحثی عمدتاً اجتماعی خواند و اظهار داشت: محور بحث‌ها بر این قرار داشت که آیا به تماشای مسابقات از ورزشگاه آزادی نیاز هست یا نه؟ یا اساساً حضور در ورزشگاه برای تماشای مسابقات تیم ملی به هدف خود خواهد رسید یا نه؟ یا اینکه صفحات نمایشگر ورزشگاه آزادی با کیفیت مطلوب تصاویر را پخش کنند یا نه؟ و اساساً آیا این کار ضرورت دارد یا نه؟

ذوالفقاری با رد مجدد امنیتی بودن موضوع حضور در ورزشگاه آزادی جهت تماشای مسابقات فوتبال در جام جهانی گفت:‌ فقط از منظر اجتماعی مباحثی مطرح بود و یک بحثی هم بر سر ساعت حضور در ورزشگاه محل بحث بود که مردم از چه ساعتی در ورزشگاه مستقر شوند؟

وی ادامه داد: این بحث هم میان برگزارکنندگان و پلیس بود؛ چراکه پلیس می‌گفت هنوز با ما هماهنگی صورت نگرفته است و پس از اینکه این هماهنگی صورت گرفت، مشکل برطرف شد.

معاون امنیتی وزارت کشور خاطرنشان کرد: پس اساساً بحث حضور مردم و خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی صرفاً از نظر اجتماعی محل بحث بود و نه امنیتی و نیروی انتظامی هم که اعلام کرد که ما امنیت مردم را در ورزشگاه برعهده می‌گیریم از باب وظیفه ذاتی ناجاست، نه اینکه بحث امنیتی شده باشد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44698

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر