در شب‌های محرم صورت می‌گیرد

تلاش جنبش عدالتخواه دانشجویی برای آگاه کردن مردم از خطرات پیوستن به FATF

اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی در شب‌های محرم با حضور در میان عزاداران حسینی با پخش تراکت، بروشور و برنامه‌های مختلف مردم را از خطرات پیوستن به معاهده FATF آگاه می‌کنند.

تلاش جنبش عدالتخواه دانشجویی برای آگاه کردن مردم از خطرات پیوستن به FATF

گیلان خبر: اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی در شب‌های محرم  با حضور در میان عزاداران حسینی و با پخش تراکت، بروشور و برنامه‌های مختلف به مردم از خطرات پیوستن کشورمان به معاهده FATF می‌گویند.

بنابراین گزارش در یکی از بروشورهای توزیع شده توسط جنبش عدالتخواه دانشجویی آمده است:

« بنام حق
یا حسین! زنده به آنیم که ذلت نپذیریم!
رهبر معظم انقلاب اسلامی که هوشیارانه قدم بعدی شیطان بزرگ را پیش‌بینی کرده بودند، در دیدار 30خرداد امسال خود با نمایندگان مجلس، با حمایت از تصویب قوانین داخلی، صراحتا نمایندگان را از تصویب کنوانسیون¬های استعماری مربوط به FATF برحذر داشته و فرمودند: «کنوانسیون {ها} در یک نقطه‌ای پخت‌وپز می‌شود که آن ۱۰۰ کشور یا ١۵۰ کشور که بعداً به آن میپیوندند، هیچ تأثیری در آن پخت‌وپز اوّلیّه ندارند. چند قدرت بزرگ برای منافع و مصالح خود یک چیزی را پخت‌وپز میکنند، بعد این را تصویب می‌کنند؛ اگر یک دولت مستقلّی مثل جمهوری اسلامی مثلاً بگوید «من این کنوانسیون را قبول ندارم»، سرش می‌ریزند که «آقا! ۱۲۰ کشور، ١۵۰ کشور، ۲۰۰ کشور این را قبول کردند؛ شما چطور قبول نمیکنید؟»... فرض کنیم [موضوع] مبارزه‌ با تروریسم یا با پولشویی است؛ مجلس شورای اسلامی یک مجلس رشید و عاقل و بالغی است؛ بنشینند یک قانون ]داخلی[ بگذرانند. هیچ لزومی ندارد که ما برویم چیزهایی را که نمیدانیم تَه آن چیست یا حتّی میدانیم که مشکلاتی هم دارد، به‌خاطر آن جهاتِ مثبت و جنبه‌های مثبت، قبول بکنیم».

آمریکا برای تضعیف ایران در عرصه‌های موشکی و نفوذ منطقه ای با ابزار جدیدی به نام FATF پا به میدان کارزار گذاشته است. شیطان بزرگ، این بار با یک تیر، دو نشانِ اقتصاد و امنیت ایران را نشانه گرفته است و قصد دارد قدرت منطقه ای و موشکی ایران را نابود کرده و ایران را به فروپاشی اقتصادی برساند. اعضای اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علنا خواستار تصویب کنوانسیون¬های مربوط به FATF هستند.

اما متاسفانه علی رغم مخالفت جدی رهبر معظم انقلاب با کنوانسیون‌های مربوط به FATF، برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی با آمریکا همنوا شده و به دنبال تصویب این کنوانسیون‌ها در مجلس هستند. خط اصلی این اقدام را نیز در مذاکرات با اروپا گرفته اند. این نمایندگان بنا دارند بعد از عاشورا، بار دیگر سخنان امام امت را بر زمین گذاشته و همنوا با آمریکای جنایتکار، این کنوانسیون¬های استعماری و ذلت بار را در مجلس تصویب کنند.

اما ایران، سرزمین عاشوراست و مردم این سرزمین، اهل کوفه نیستند. مردم این سرزمین کسانی هستند که در محرم 57 به فریاد هل من ناصر ینصرنی امام عشق، لبیک گفتند، همان مردمی که در محرم 88 راه عشق را ادامه دادند و در محرم 97 نیز با فریاد هیهات من الذله خود، در برابر آمریکا و برخی از نمایندگان همنوای آمریکا خواهند ایستاد و اجازه نخواهند داد که کنوانسیون‌های ذلت بار مربوط به FATF تصویب شود.»

* طومار درخواست مخالفت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی باتصویب لوایح مرتبط با FATF

این دانشجویان همچنین طوماری را به امضای عزاداران حسینی رساند، متن این طومار در ادامه امده است:

« وکلای ملت بزرگ ایران در مجلس شورای اسلامی همگان می دانند که مجلس در رأس امور می باشد و به هیچ کس پوشیده نیست که کشور در وضعیت حساس سرنوشت‌ ساز کنونی نیازمند تصمیم های صحیح و کارشناسی شده شما می باشد به گونه ای که باید اکنون بیشتر از هر زمان دیگری بر استقلال کشور حساس باشید و با حفظ و صیانت از اسرار این کشور به انقلاب مردم ایران خیانت نکنید نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در زمانی که در جنگ تمام عیار اقتصادی می‌باشیم و عمل بعضی وزارتخانه‌ها و نهادهای دیپلماتیک و تجاری و مالی آمریکایی اروپایی به اتاق جنگ علیه مردم ایران مبدل گردیده است و اکنون دشمن با ابزار های مختلف سیاسی و اقتصادی در حال چیدن مهره های مختلف از جمله لوایح FATF میباشند که هدفی جز خالی کردن دست نظام اسلامی از مولفه‌های قدرت نخواهد داشت.

در روزهای آتی مجلس برای بار دیگر با مطرح شدن موضوع لوایح مربوط به FATF با آزمون بزرگ و سرنوشت‌ساز مواجه است که در آینده این کشور بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد معاهده ای که به گفته بسیاری از دلسوزان با استقلال کشور در تعارض می باشد و نمایندگان مردم ایران باید مطلع باشند که موضوع لوایح مربوط به FATF در حالی با ظاهری کاریکاتوری مبارزه با تروریسم عنوان می‌شود که ارتباط مستقیم با حفظ استقلال و امنیت مردم شریف ایران و نظام دارد و می بایست تصمیمی انقلابی هوشیارانه از سوی نمایندگان در این رابطه اتخاذ شود نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید بداند تصویب لایحه مذکور دوباره قدم به عقب برداشتن و کوتاه آمدن بر سر استقلال و امنیت مردم شریف ایران خواهد بود که این خود خیانتی بزرگ به ملت ایران خواهد بود.

این نکته نیز قابل اهمیت است که این لوایح نه تنها راه حل وضع موجود نیستند بلکه خود بخشی از این مشکل هستند و مجلس بهتر است به جای موضوعات بی اهمیتی مثل این لوایح بدنبال رفع تبعیض های موجود و تسهیل تولید باشد.»

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45117

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر