انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی:

نمایندگان مجلس به‌جای پیگیری پیوستن به FATF برای بهبود شرایط اقتصادی تلاش کنند

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی از نمایندگان مردم البرز درباره پیوستن به FATF خواست تا از هزینه تراشی بی علت برای کشور خودداری کرده و به وظایف قانونی خود برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و مقابله با مشکلات مردم، عمل کنند.

نمایندگان مجلس به‌جای پیگیری پیوستن به FATF برای بهبود شرایط اقتصادی تلاش کنند

گیلان خبر: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی طی نامه‌ای به نمایندگان مردم استان البرز در مجلس درباره پیوستن به FATF نوشت: از هزینه تراشی بی علت برای کشور خودداری کنید و به وظایف قانونی خود برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و مقابله با مشکلات مردم، عمل کنید.

متن این نامه مشترک که برای محمود بهمنی، محمد جواد کلیوندو عزیز اکبریان ارسال شده، به شرح زیر است:

« مسئله همکاری ایران با گروه اقدام ویژه مالی موسوم به FATF، مدتی است در فضای رسانه ای و نخبگانی مورد ارزیابی گروه های مختلف قرار گرفته است. اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی از همان ابتدا، با توجه به اهمیت این موضوع تحقیقات گسترده خود را آغاز نمود و نتایج آن برای این تشکل دانشجویی محرز شده است بر این اساس با توجه به احتمال بررسی مجدد مسئله پیوستن کشورمان به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به CFT ذکر نکات ذیل را لازم می دانیم:

1- اولا مشخص شده است که سازمان بین الدولی FATF اساسا کارکرد واقعی ندارد. آیا اگر کشور ما به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم خواهان دریافت اطلاعات مالی گروهک های تروریستی چون الاحوازیه و یا داعش باشد، گروه اقدام ویژه مالی کمک حال ما خواهد بود؟ وقتی سردمداران این مجموعه، سران کشوری هستند که خود معترفند داعش را ایجاد نموده اند، تصویب لایحه پیوستن ایران به CFT دقیقا چه هدفی دارد؟

2- تجربه تلخ برجام ثابت کرده است در ایام منتهی به تصویب چنین لوایحی، دو ادعای خلاف واقع توسط برخی نمایندگان در مجلس طرح می شود. اولا ادعای بهبود وضعیت اقتصادی پس از تصویب این لایحه و دوما استناد به امر مجهول و نامفهومی به نام»تصمیم نظام« بررسی های کارشناسان و تجربه واقعی برجام نشان داد ادعای اول پوچ و نادرست است. در مورد ادعای دوم نیز صراحتا اعلام می داریم ما جز فرامین صریح و علنی رهبر انقلاب و نیز تصمیمات قوا و نهادهای رسمی کشور، چیزی به نام» تصمیم نظام «به رسمیت نمی شناسیم و نمایندگان مجلس را مسئول مستقیم تصمیماتشان می دانیم.

3- پیوستن به CFT آسیب های قطعی و روشنی دارد. برخی از نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی، مدع شده اند با لحاظ نمودن حق شرط و یا حق تحفظ » در پیوستن به این معاهده، می توان این آسیب ها را کنترل نمود. این مسئله ادعایی غیرعلمی و غیرواقعی است که با بررسی حداقلی کنوانسیون بین المللی حقوق و معاهدات و با توجه به بندهای CFT، امکان اعلام هیچگونه شرط و یا تحفظی وجود ندارد.

4- شما برای حضور در مجلس شورای اسلامی از مردم شریف استان البرز رای گرفته اید و تصمیمات شما مستقیما زندگی و معیشت مردم، امنیت و آرامش آنان را تحت الشعاع قرار می دهد. از این رو از شما خواهش می کنیم به صورت شفاف رای موافق و یا مخالف خود را نسبت به CFT اعلام نمائید. بدون شک جریان دانشجویی در سطح شهرستان و استان پیگیر این مطالبات شفافیت خواهد بود. همچنین خواهشمند است پشت پرده های سیاسی اصرار برخی نمایندگان و مسئولان دولتی را به صورت شفاف توضیح دهید. ابهام، موضع دوپهلو و یا پنهان کاری در مورد این مسئله تضییع حقوق قانونی مردم این شهر و دیار است.

در پایان پیشنهاد می کنیم، خلاء‌های قانونی موجود در این زمینه را با قوانین داخلی جبران نموده و از هزینه تراشی بی علت برای کشور خودداری کنید و به وظایف قانونی خود برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و مقابله با مشکلات مردم، عمل نمائید.»

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45335

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر