آذری‌جهرمی جمع خبرنگاران مطرح کرد

استقرار بالون اینترنت برای ارائه خدمات اینترنتی به زائران اربعین

وزیر ارتباطات با بیان اینکه بالون اینترنت برای ارائه خدمات اینترنتی به زائران اربعین گفت: در مهران این بالون با صاعقه برخورد کرد اما بعد از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

استقرار بالون اینترنت برای ارائه خدمات اینترنتی به زائران اربعین

گیلان خبر: محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران پیرامون ارائه خدمات اینترنت به زائران اربعین، اظهار داشت: بالون اینترنت هم اکنون در مدار است. در مهران پس از اینکه دو روز در مدار بود صاعقه با آن برخورد کرد و دچار مشکل شد اما بعد از ٢٤ ساعت بالون دیگری مستقر شد و الان هم در مرز مهران و هم شلمچه در حال ارائه خدمات است.

وی افزود: آنچه در مهران است از خدمات نسل چهار استفاده می کند و شعاع زیادی را با سرعت ٣٠٠ مگابیت بر ثانیه پوشش می دهد. آنچه در شلمچه است نیز از وای فای استفاده می کند و سرعت آن ٥٤ مگابیت بر ثانیه است.

جهرمی ادامه داد: مهمترین نکته ای که تامین می کند ارتباطات مورد نیاز برای عوامل عملیاتی و تجهیزات مستقر در منطقه است که در کنار آن به مردم نیز خدمات ارائه می کند.

وزیر ارتباطات در خصوص بازار موبایل نیز تصریح کرد: در بحث تامین موبایل باید تسهیلات مورد توافق که بنا بود تغییراتی در چارچوب واردات انجام شود، صورت پذیرد. کارگروه ریجستری این موضوع را تصویب کرد اما مصوبه در حوزه اجرا با توجه به تغییراتی که در وزارت صمت در حال رخ دادن است متوقف شده است.

آذری جهرمی در پایان گفت: در حوزه تجهیزات توقیفی نیز هنوز اشکال برطرف نشده و طبیعتا به بازار نیامده اند. هر زمان مصوبات اجرا شود این مشکلات نیز برطرف خواهد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45705

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر