با انتشار نامه‌ای به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی

دست دوستی جوانان انقلابی ایران اسلامی به سمت جوانان مسلمان دنیا دراز شد

جمعی از جوانان انقلابی ایران اسلامی برای ایجاد وحدت و هماهنگ شدن جوانان و دانشجویان جهان اسلام با ارسال نامه‌ای دست دوستی و برادری خود را به سمت جوانان مسلمان دنیا دراز کردند.

دست دوستی جوانان انقلابی ایران اسلامی به سمت جوانان مسلمان دنیا دراز شد

گیلان خبر: جمعی از جوانان انقلابی ایران اسلامی طی نامه ای با اشاره به مشکلاتی که جهان اسلام با آن روبرو است، به جوانان جهان اسلام نوشتند: پیشنهاد ما ارتباط، همدلی و هماهنگی جوانان مسلمان است، در کنار همه علمای اسلام، همه روشنفکران دنیای اسلام، همه برجستگان سیاسى با اخلاص دنیای اسلام که خواستار وحدت واقعی جهان اسلام هستند و برای عملی کردن آن تلاش می کنند و برای عملی کردن این پیشنهاد نیازمند دریافت پیشنهادات ، نظرات و محورهای پیشنهادی شما جهت عملی کردن وحدت و هماهنگ شدن جوانان و دانشجویان جهان اسلام! 

متن این نامه که به سه زبان فارسی، عربی، انگلیسی منتشر شده به شرح زیر است:

« جرقه این نامه از امید شروع شد، از ظرفیت ها، رشد و تعالی دنیای اسلام، یک میلیارد و نیم جمعیت با امکانات فراوان اقلیمی و جغرافیایی و طبیعی و انسانی و سرمایه های بی نظیری که در اختیار داریم ، امید و باور به این که ما می توانیم! 

جوان عزیز دنیای اسلام مخاطب ما شمائید زیرا ما به اطمینان رسیده ایم که هم افزایی و اشتراک ظرفیت های فردی و ملی جوانان مسلمان می تواند دریچه جدیدی از پیشرفت، و اقتدار جهان اسلام را در علم و معنویت توامان به جهانیان نشان دهد.

بیش از 200 سال است که امت اسلامی تحت سیطره استکبار و زورگویان جهانی سر بلند نکرده است، استعمار هرگز تمام نشده بلکه به شکلی جدید و با ابزاری همچون سیاسیون بی غیرت، تعصب های غلط، عدم خوباوری، ندیدن چشم انداز بلند دنیای اسالم و محدود شدن در ظرف های کوچک، ادامه پیدا کرد، البته تمام آن چه که نام برده شد ناشی از تفرقه است.

مدت های زیادی بود که تفرقه انگیزی توسط دشمنان خونخوار اسالم از انگلیس خبیث گرفته تا صهیونیسم وحشی و در راس آن ها شیطان اکبر(آمریکا) پایه ریزی و ادامه یافت، روز به روز ما را ضعیف تر کرد و دشمن با تغذیه از خون ما قوی تر شد؛ بگونه ای که ما در برابر هجوم دشمن به وظیفه دینی و عقلی خود عمل نمی کردیم؛ هم «اَش ِّدآءُ عَلَی الکُفِّار» را از یاد برده بودیم، و هم « رُحَمآءُ بَینَهُم» را و نتیجه اش شد عدم پشتیبانی از فلسطین که مهم ترین و شاید مغفول ترین موضوع جهان اسالم است.

مدت زمانیست که ورق برگشته است، اسرائیلی که قرار بود نیل تا فرات را اشغال کند امروز بواسطه بیداری ملت ها، مقاومت و پایداری فلسطینیان و حمایت مسلمانان نه تنها در دهه های اخیر متمحل شکست های مفتضحانه شده بلکه در مرزهای اشغالی محبوس شده و اینها یعنی پیروزی یعنی امید یعنی ما می توانیم! چالش بزرگ و جدی دیگر امنیت جهان اسلام است، امنیت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و منطقه ای ما برای مشغول کردن ما به خودمان، عالوه بر تروریسم دولتی ( اسرائیل غاصب)، دشمن رو به تروریسم افراطی تکفیری آورده و نسخه ی آمریکائی از اسلامتحت عنوان داعش و القاعده و... ایجاد کرده است تا سیاه نمایی و اسلام هراسی را به اوج برساند.

ما معتقدیم نسخه سیاسی و امنیتی برای جلوگیری از این همه آسیب از دل وحدت ملت های منطقه تهیه می شود نه به واسطه حضور دشمنان و عاملان بی امنیتی منطقه ! اینها دین را از حکومتشان و اخلاق را از مدیریتشان جدا کردند.

برادران و خواهران عزیز هر 10 دقیقه یک کودک در یمن می میرد! شاید همین جمله کوتاه برای بیان عمق فاجعه کافی باشد، با تمام اینها ما امیدواریم زیرا الان روح اسلام در ملتهای مسلمان زنده شده است و ملتهای مسلمان، روشنفکران مسلمان، سیاستمداران سالم مسلمان و ناوابسته، جوانان دانشگاهی مسلمان، چشمشان به اسلام باز شده و احساس اشتیاق می کنند؛ احساس هویت اسلامی می کنند و عزتشان را در این راه آوای دوستی می جویند.

امروز دنیا تشنه عدل و صلح و برادریست و چه پناهگاهی بهتر از اسلام پاسدار حُرمَت و حقوق انسانها است، تضمین کننده اخلاق و فضیلت است، منادی آرامش و امنیت است؟

در این راستا پیشنهاد ما ارتباط، همدلی و هماهنگی جوانان مسلمان است، در کنار همه علمای اسلام، همه روشنفکران دنیای اسلام، همه برجستگان سیاسى با اخلاص دنیای اسلام که خواستار وحدت واقعی جهان اسلام هستند و برای عملی کردن آن تلاش می کنند، و برای عملی کردن این پیشنهاد نیازمند دریافت پیشنهادات ، نظرات و محورهای پیشنهادی شما جهت عملی کردن وحدت و هماهنگ شدن جوانان و دانشجویان جهان اسلام!

ما جوان ها باید برای افکار عمومی جریان سازی کنیم و حقایق را همگانی کنیم، دنیا باید اسلام ناب محمدی (ص) را آنگونه که هست بشناسد؛ ما دست دوستی و برادریمان را به سمت شما دراز کردیم زیرا به نیت خالص ، قلب پاک و تفکر آزاده شما اعتقاد راسخ داریم. از خدا بخواهیم ، هم افزایی کنیم و در این راه قدم برداریم که به حول و قوه الهی پیروزی نهایی از آن ماست.» 

 کمیته بین الملل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور ایران که وظیفه تنظیم و این نامه را بر عهده دارد، یک بسته فرهنگی را نیز به همراه نامه برای تعدادی از دانشجویان و جوانان جهان ارسال کرد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45732

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر