گزینه اصلی حزب اتحاد ملت برای شهرداری تهران/ چمران بهانه است

روزنامه اصلاح طلب آرمان نوشت: آخوندی بیش از هاشمی با موضوعات سیاسی گره خورده است و به نظر می‌رسد گزینه اصلی حزب اتحاد برای شهرداری باشد.

گزینه اصلی حزب اتحاد ملت برای شهرداری تهران/ چمران بهانه است

گیلان خبر: روزنامه آرام در مطلبی با طرح این سئوال که شهردار آینده تهران کیست، نوشت:

اکنون پرونده انتخاب شهردار بعدی گشوده شده است و روز پنجشنبه اسامی مختلفی برای جلوس بر این کرسی مطرح شد. به گفته برخی از اعضای شورای شهر تهران فرایند انتخاب شهردار جدید تهران از روز شنبه هفته آینده کلید خواهد خورد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران در کانال تلگرامی خود از گزینه‌هایی چون محسن هاشمی، سیدکامل تقوی‌نژاد، پیروز حناچی، عباس آخوندی، مناف هاشمی، واعظ مهدوی، ربیعی و مونسان را به‌عنوان کاندیداهای احتمالی شهردار تهران معرفی کرد. البته مونسان گفت: «در فضای مجازی خبر را دیدم، هیچ برنامه‌ای برای شهرداری تهران ندارم، هیچ صحبت رسمی هم با من نشده است.»

مشخص است که نام برخی از این گزینه‌ها به‌صورت غیرواقعی مطرح می‌شود، چرا که سابقه کمی با بازنشستگی دارند و با حضور در شهرداری پس از یک سال شامل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان خواهند شد.

دو گزینه اصلی برای حضور در بهشت

از میان گزینه‌های مطرح شده 2 فرد بیش از سایرین مورد توجه تصمیم‌گیران انتخاب شهردار هستند. محسن هاشمی و عباس آخوندی! نام فرزند آیت‌ا... هاشمی بارها به عنوان گزینه مطلوب برای سکانداری شهرداری پایتخت مطرح شده است که دلیل آن تجربه و تدابیر او برای بهسازی پایتخت است. برخی این ترس را دارند که با خروج محسن هاشمی از شورا به مقصد شهرداری چمران وارد شورای شهر شود که دیروز محمد علیخانی یک عضو شورای شهر گفت: آقای چمران بهانه است عده‌ای اشتباهی که در دوران اصلاحات انجام دادند و مخالفت‌هایی که با حضور آیت‌ا... هاشمی می‌کردند یک روزی متوجه این اشتباه شدند و در حال حاضر آن اشتباه را دوباره تکرار می‌کنند. اکنون مستقل‌ها یعنی آنانی که منافع شهر را با سیاسی‌کاری معنا نمی‌کنند در صف نخست دعوت از محسن هاشمی برای ورود به بهشت هستند.

گزینه مطرح دیگر برای شهردار شدن عباس آخوندی باجناق ناطق نوری است که چند روز پیش نامه استعفایش از وزارت راه منتشر شد. با استعفای مهندس آخوندی اکنون شورای شهر یک گزینه تازه دارد و با توجه به ارتباط او با موضوع شهرسازی و سابقه وزارت مسکن و نگاه سیاسی و اجتماعی همسو با شورای شهر می‌تواند انتخاب شورای شهر تهران برای شهرداری باشد. البته اگر نظام مهندسی دربرابر انتخاب او صف آرایی نکند. از سوی دیگر آخوندی مخالفان زیادی دارد که همین موضوع می‌تواند در تصمیم شورا برای انتخاب او به عنوان شهردار اثرگذار باشد. آخوندی بیش از هاشمی با موضوعات سیاسی گره خورده است و به نظر می‌رسد گزینه اصلی حزب اتحاد برای شهرداری باشد.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 45824

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر