مقدم :

ترامپ حق دارد از ایران بترسد/آمریکا آرزوی تسلط دوباره بر ایران را به گور خواهد برد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: ترامپ حق دارد که از قدرت ایران بترسد، چون وزنه مهمی در تحولات منطقه‌ای است که کانون ثروت و انرژی دنیا است و تا ایران وجود دارد اجازه چپاول و دست‌درازی آمریکا را به کشورهای محور مقاومت منطقه نمی‌دهد

ترامپ حق دارد از ایران بترسد/آمریکا آرزوی تسلط دوباره بر ایران را به گور خواهد برد

گیلان خبر: احمدعلی مقدم، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به تفاوت‌های 13 آبان امسال با گذشته، اظهار داشت: در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قرار داریم، این روز تداعی‌کننده تحولات مهمی در تاریخ ملت ایران است، از تبعید امام خمینی در سال 42 گرفته تا سرکوب دانشجویان و دانش‌آموزان معترض توسط رژیم پهلوی. سنخیت مشترک بین همه این اتفاقات در این روز طی سال‌های متمادی وجه استقلال‌طلبی و استکبارستیزی آن است که مزین به چنین نامی شده است.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: در هر ورق تاریخ 7 هزار ساله مردم ایران، استقلال‌طلبی و مبارزه با زورگویان ثبت و نماد خوی آزادمردی ایرانیان و تنفر آنان از سیاست‌های ضد بشری آمریکا است، اما 13 آبان امسال با گذشته تفاوت‌های اساسی دارد، اینکه آمریکا قرار است دور دوم تحریم‌ها را از این روز آغاز کند کشوری که به زعم خود ادعای دوستی با مردم ایران را دارد اما به بدترین وجه با اعمال شدیدترین تحریم‌ها دروغ‌گویی خود را اثبات کرد زیرا مردم بار اصلی فشار تحریم‌ها را تحمل می‌کنند.

مقدم با طرح این سؤال ادامه داد: ترامپ که در تقارن با 13 آبان و در راستای تحقیر این نماد ملی دور دوم تحریم‌های خود را مقارن با این روز، قرار است آغاز کند، جواب دهد، مردم ایران را از چه می‌ترساند، ایرانیان طی هشت سال دفاع مقدس از جان خود و عزیزترین نزدیکانشان برای این آب و خاک گذشتند، 17 هزار ترور را به چشم خود دیدند، تحریم‌های شدیدتر از این را تحمل کردند، دیگر آیا از سیاهی رنگی بالاتر وجود دارد؟ آزموده را چه ترس از امتحان دوباره.

این فعال سیاسی با اظهار تأسف نسبت به تهی‌مغز بودن و فقر عقلی دولتمردان آمریکا، گفت: آنان پس از گذشت 40 سال هنوز ملت غیور ایران را نشناخته‌اند که در مقابل زورگویی و دسیسه دشمن تا پای جان می‌ایستد، لذا ملت ایران هر بار قوی‌تر از بار دیگر در مقابل آمریکا ایستاده و آنان را ناکام گذاشته است و آمریکا هر بار در ذهن ملت ایران منفورتر شده است و باید بفهمد تسلط دوباره آمریکا بر ملت غیور ایران از محالات است و این آرزو را به گور خواهد برد.

وی تصریح کرد: ترامپ حق دارد که از قدرت ایران بترسد، چون وزنه مهمی در تحولات منطقه‌ای است که کانون ثروت و انرژی دنیا است و تا ایران وجود دارد اجازه چپاول و دست‌درازی آمریکا را به کشورهای محور مقاومت منطقه نمی‌دهد و یقین داشته باشد با اعمال تحریم‌های جدید تنها بر تنفر مردم ایران می‌افزید و وجه بین‌المللی خود را نیز بین مردم دنیا منفورتر می‌کند.

این فعال سیاسی تأکید کرد: شنیده شده است ترامپ یک هفته تاریخ اعمال دور دوم تحریم‌ها را برای تقارن با 13 آبان جلوتر انداخته است، او نمی‌داند با این اقدام یک هفته تاریخ زوال قدرت پوشالی آمریکا را جلو انداخته و کشورش را به سراشیبی سقوط نزدیک‌تر کرده آیا با چشم خود ندیده که عربستان با آن هیمنه و قدرت در باتلاق یمن چگونه به دام افتاده است، در عراق به همچنین و در سوریه و... آمریکا و حامیانش تن به عقب‌نشینی داده‌اند.

مقدم با بیان اینکه استراتژی ترامپ برای خروج از برجام پشت پا زدن به تعهدات و حس قلدرمآبانه و به اصطلاح به رخ کشیدن قدرت خود بود، ادامه داد: اما ایران با خویشتن‌داری در زمین آمریکا بازی نکرد و با حفظ تعهد خود میزان پایبندی به اصول و مقرارت بین‌المللی را نشان داد اما به نظر می‌رسد که اکنون به اندازه کافی حسن نیت خود را نشان دادیم و وقت خروج از برجام و معطل بازی‌های اروپایی‌ها نشدن است.

وی ادامه داد: آمریکا با سیاست‌های خودخواهانه و نژادپرستانه تنها در فکر تأمین منافع خود است اگر در دنیا بررسی کنید آیا می‌توان یک گوشه از دنیا را نام برد که آمریکا آنجا قدم گذاشته است و به مردم آنجا خدمت کرده باشد، از جمله آنکه کشت خشخاش در افغانستان از زمان حضور نیروهای آمریکایی به اذعان آمارهای بین‌المللی چند برابر شده است و آمریکا نه تنها شعله جنگ را در این کشور برافروخته نگه داشته بلکه فقر در این کشور همچنان پابرجا است و تنها خدمت آمریکا به مردم افغانستان فروش اسلحه به نیروهای معارض برای برافروختن شعله جنگ داخلی در این کشور بود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: آمریکا در عراق، لیبی، سودان، مصر، مراکش، ویتنام و... حضور داشته است هیچ کشوری نمی‌توانید نام ببرید که از حضور و ارتباط با آمریکا منتفع شده باشد، کشوری با خوی درندگی و منفعت‌طلبی آمریکا برای خدمت به کشوری پا نمی‌گذارد او به دنبال کسب منافع خود است و هیچ نقطه‌ای را روی این کره خاکی نمی‌یابید که آثار جنگ و درگیری آمریکایی‌ها در آن مکان وجود نداشته باشد از ژاپن در آسیای دور گرفته تا آفریقای جنوبی و ...

وی گفت: اما در مقابل اثرات و خیرات انقلاب اسلامی در گوشه گوشه دنیا موجبات عزت برای مسلمانان شده است و پرچم استقلال‌طلبی را بلند کرده است و در کشورهای همسایه نیز ایران با برچیدن جرثومه فساد یعنی داعش خدمت بزرگی به مردم منطقه کرد از این رو ارتباط دوستانه و تعامل دوجانبه ما با کشورهای همسایه و هم کیش ما هیچ‌گاه قطع نمی‌شود.

این فعال سیاسی ادامه داد: از این رو تا زمانی که آمریکا خوی استکباری خود را ترک نکند، ما بر عهد خود در استکبارستیزی می‌مانیم و هیچ چیز نمی‌تواند در عزم ملت ما خلل ایجاد کند و به فرموده مقتدایمان هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا می‌زنیم و با مشت گره کرده آرزوی نابودی سیاست‌های ضدبشری، برتری نژادی و برتری غنی بر فقیر را می‌کنیم و می‌گوییم: مرگ بر آمریکا.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45951

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر