ظهره‌وند در نشست شنبه‌های نقلاب:

تحریم‌های آمریکا برای ما نوعی فرصت است

سفیر پیشین ایران در ایتالیا گفت: تحریم‌های آمریکا برای ما نوعی فرصت است.

تحریم‌های آمریکا برای ما نوعی فرصت است

گیلان خبر: ابوالفضل ظهره‌وند سفیر پیشین ایران در ایتالیا در نشست «شنبه‌های انقلاب» با موضوع استکبار ستیزی که  امروز در لانه سابق جاسوسی آمریکا برگزار شد، اظهار داشت: بعد از انقلاب شاهد هستیم اتحادیه اروپا و سایر کشور‌ها، گفتمان بر پایه حاکمیت دینی را به عنوان تهدید برای خود درنظر گرفته است.

ظهره‌وند خاطر نشان کرد: در ۴۰ سال اخیر دستاورد‌های بزرگی در حوزه سیاست خارجی داشته‌ایم که یکی از این دستاورد‌ها تبدیل جبهه مقاومت به محور مقاومت است لذا هم اکنون بسیاری از کشور‌ها از آن دفاع می‌کنند چنانچه اخیراً روسیه با تمسک به این گفتمان به حمایت از سوریه آمده است.

وی بیان داشت: در محور مقاومت کشور‌ها به اصل حاکمیت ملی احترام می‌گذارند، اما در معادله قدرتی که آمریکایی‌ها آن را می‌چینند می‌بینیم که آن‌ها فقط خود را در نظر می‌گیرند و بقیه کشور‌ها را حساب نمی‌کنند. ایران اسلامی این پرچم مقاومت و استکبارستیزی را ۴۰ سال است که بلند کرده و موفق هم بوده است.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا با بیان اینکه آمریکایی‌ها اساسا منافعشان را بر پایه ایجاد بحران در دیگر کشور‌های دنیا دنبال می‌کنند، گفت: آمریکایی‌ها در حال حاضر ۱۵۰ پایگاه نظامی در جهان دارند. در سیاست خارجی کار ایران به جایی رسیده است که بعد از جنگ ۸ ساله با عراق هم اکنون شاهد در هم تنیدگی هویتی دو ملت ایران و عراق هستیم و قطعا با این وجود شاهد در هم تنیدگی اقتصادی دو کشور نیز خواهیم بود.

وی اظهار داشت: با رشد تفکر انقلاب در جهان که بر پایه عدالت خواهی، استقلال طلبی ونفی سلطه قدرت‌های شرقی و غربی است، سایر قدرت‌های استکباری در مواجه با ایران دچار استیصال شده‌اند؛ لذا در چنین موقعیتی است که شاهدیم معادله قدرت به نفع جهان و علیه آمریکا در حال رقم خوردن استک.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها می‌گویند در خلال دو دهه اخیر و پس از نبرد‌هایی که در افغانستان و عراق داشته‌اند متحمل حدود ۷ تریلیون دلار هزینه شده اند لذا وضع اقتصادی مناسبی ندارند و بعد از به کارگیری شیوه‌های مختلف علیه ایران امروزه از اهرم تحریم علیه ایران استفاده می‌کنند.

ظهره وند با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا برای ما نوعی فرصت است، اظهارکرد: تحریم‌های اقتصادی آمریکا برای ما فرصتی است که هزینه آن را آمریکایی‌ها می‌پردازند. در این راستا باید از منابع داخلی و سایر توانایی‌هایمان برای غلبه به دشمنان استفاده کنیم. آمریکایی‌ها می‌خواهند با تحریم ذخایر ارزی ما را از بین ببرند و با جنگ روانی القا کنند که مشکلات اقتصادی به وجود آمده هزینه‌ای است که ما برای مقاومت می‌دهیم.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا تاکید کرد: غربی‌ها نیزهم اکنون در جایگاه اقتصادی بدی قرار دارند رشد اقتصادی اروپا ۴ درصد است و نرخ جمعیت آن‌ها در اکثر موارد یا منفی و یا صفر است و رشد جریانات پوپولیستی در اروپا نشان داده آن‌ها با منطقه گرایی هم نتوانستند یک شرایط متعادلی را رقم بزنند.

ظهره وند با بیان اینکه غربی‌ها در چند دهه قبل اصرار داشتند نباید از نفت به عنوان یک اهرم سیاسی استفاده کرد، عنوان کرد: متاسفانه ما آنچنان دچار وادادگی شده ایم که آن‌ها هم اکنون از نفت به عنوان تهدید و اهرم فشاری بر علیه ما بهره می‌جویند؛ لذا در ۴۰ سالگی انقلاب باید با فعالیت بیشتر روی مدل‌های جایگزین که مدعی آن هستیم سعی کنیم از این عرصه به موفقیت عبور کنیم.

سفیر پیشین ایران در ایتالیا افزود: موفقیت در علم نانو، ظرفیت هسته‌ای و توانایی موشکی مربوط به تفکر انقلابی ما است لذا باید در امور بانکی و سایر موارد هم با تفکر انقلابی عمل کنیم تا به موفقیت برسیم.روز تسخیر لانه جاسوسی یوم الله بود و انقلاب اسلامی در ۱۳ آبان رویکرد و حرکت خود مبنی بر استکبار ستیزی درعرصه سیاسی و بین الملل را کلید زد انقلاب یک پارادایم جدید بود که در آن پذیرای ولایت فقیه شدیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46026

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر