جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه‌ای به منماسبت سیزدهم آبان:

وعده بیشتر شدن تحریم‌ها نشان می دهد ترامپ ملت ایران را نمی شناسد

جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه رئیس جمهور ایالات متحده نمی‌داند که ایرانی سر تعظیم در برابر مستکبر فرود نمی آورد، تاکید کرد: وعده تحریم بیشتر علیه ایران در 13 آبان توسط ترامپ، نشان می‌دهد هنوز ملت ایران را نشناخته است.

وعده بیشتر شدن تحریم‌ها نشان می دهد ترامپ ملت ایران را نمی شناسد

گیلان خبر: جامعه اسلامی مهندسین به مناسبت سالروز سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی بیانیه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: سیزدهم آبان در حافظه تاریخی ملت غیور ایران همواره با استکبارستیزی و دشمنی با شیطان بزرگ، آمریکای جهان خوار، همراه بوده است. ملت بزرگ ایران درپس این سیزدهم آبان ها به جهانیان ثابت کرد‌ند که مرید مکتب سالار شهیدان هستند که فرمود: "هیهات من الذ‌له " حاشا که ایرانیان ذلت تسلیم دربرابر استکبار جهانی و نوچه های لاابالی آن در منطقه و جهان را بپذیرد. اگرچه پافشاری برمقاومت و عزتمداری برای مردم ایران زمین هزینه داشته و دارد، اما این ملت بزرگ به همه مستضعفان آموخت که می تواند مستکبران را به زباله دان تاریخ بسپارند، می توانند هویت خود را با نفی استعمار بازتعریف کنند و درنهایت ارمغان آزادی خواهی ملت ایران در لوای اسلام عزیز این بود که دیوار ظلم و ستم شکستنی است.

این بیانیه می‌افزاید: پنجاه و چند سال از فریادهای پیر و مرادمان، خمینی کبیر(ره) در اعتراض به لایحه ننگین کاپیتولاسیون می گذرد، خون های پاک ریخته شده در مسیرانقلاب اسلامی این فریادهای عزتمندانه را به ثمرنشاند. اما امروز آمریکای مستکبرو اذنابش به دنبال کاپیتولاسیون بین المللی هستند. در فلسطین، عراق، افغانستان، سوریه، یمن، بحرین، نیجریه و دهها سرزمین دیگر بکشند اما کسی آنها را بازخواست نکند. حتی مزدوران منطقه ایشان از روزنامه نگار گرفته تا کودک خردسال را به خون آغشته سازند اما دلارهای نفتی و قراردادهای تسلیحاتی چشم و زبانشان را بر پایمال شدن حقوق بشر ببندد!

جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه اگر امروز ترامپ وعده تحریم بیشتر علیه ایران در روز 13 آبان را داده است، نشان می دهد که هنوز ملت ایران را نشناخته است، تاکید کرده است: رئیس جمهور ایالات متحده نمی‌داند که ایرانی سر تعظیم در برابر مستکبر فرود نمی آورد. نمی داند که پیر و جوان این ملت مشق در مکتب سرخ حسین(ع) نوشته اند و ندای هیهات من الذ‌له را بارها در طول تاریخ به جهانیان ثابت کرده اند. یاد آن شهید مظلوم، دکتربهشتی به خیر که می گفت: " به آمریکا بگوئید از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر" معنای حرف دیروز آن شهید به خون غلطیده امروز برهمگان مشخص شده است.

در این بیانیه اشاره شده است: ترامپ دوست دارد که با گفتار و رفتارخود ایران را همچون برخی حاکمان زبون منطقه تحقیر کند. چشم در چشم مردم دنیا به کشوری بگوید گاوشیرده، بگوید اگرمن نباشم شما دو هفته هم نیستید وتحقیرهای این چنین! اما ملت ایران چون عزیز و عزتمند است تحقیر را برنمی تابد و نه ترامپ و نه اسلافش توانستند و نه اخلافش می توانند ایران را تحقیر کنند.

جامعه اسلامی مهندسین در انتهای این بیانیه آورده است: سیزده آبان امسال برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ایران عزیز خواهد افزود. فریاد مرگ برآمریکا در سراسر این مرز و بوم طنین انداز خواهد شد و بازهمان زمزمه همیشگی ورد زبان جوانان ایران خواهد بود که : " اگر سر به سر تن به کشتن دهیم، از آن به که کشور به دشمن دهیم."

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46028

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر