چهار نکته کوتاه درباره راهپیمایی کم نظیر امروز

۱۳ آبان امسال بدون ترامپ اینقدر باشکوه‌ میشد؟/ ممنون آقای احمق که هستی!

جریان غرب گرا در داخل کشور در آستانه این روز ملی در چند سال اخیر به طرز شیطنت آمیزی تلاش کرد که 13 آبان و بزرگداشت باشکوه آن را مانعی برای مسیر جدید سیاست خارجه دولت تدبیر معرفی کند و حتی آقای رئیس جمهور زمانی مطرح کرد که بعد از برجام دیگر نمی شود مثل گذشته هر حرف و سخنی را ( بخوانید با کشورهای مثل آمریکا) گفت!

۱۳ آبان امسال بدون ترامپ اینقدر باشکوه‌ میشد؟/ ممنون آقای احمق که هستی!

گیلان خبر: مهدی جهان تیغی: همه مشاهدات میدانی و تصاویر منتشر شده از سراسر کشور نشان می دهد که امسال با 13 آبان متفاوتی نسبت به چند سال اخیر روبه رو بوده ایم. تفاوتی که به راحتی می توان از جمعیت گسترده تر راهپیمایی امسال لمس کرد و ایضا بغضی و فریادی که حاضران در مراسم امروز اصرار داشتند که آن را بیشتر از گذشته بروز بدهند. این در حالیست که چند سالی بود که با ساده لوحی یک جریان غربگرای داخلی که در بخشی از بدنه تصمیم گیر در نظام نیز نفوذ خوبی دارد، به هر دلیلی تلاش کرد که مراسم 13 آبان کم رنگ تر از سالیان گذشته برگزار شود.

اما در اینباره می توان به چهار نکته کوتاه دیگر نیز اشاره‌ای گذرا کرد:
الف: در چند سال اخیر یک جناح سیاسی مراسم 13 آبان را از چند رو قبل با حواشی سیاسی روبه رو می کرد، بگونه ای که رسانه های زنجیره ای تلاش داشت این مراسم از حالت ملی به یک مراسم جناحی و سیاسی تداعی شود. پس از برگزاری نیز این مراسم با سانسور رسانه های اصلاح طلب روبه رو میشد! این اقدام تازه غیر از اصرار بر بزک کردن آمریکا توسط این جریان خودباخته رسانه ای در چند سال اخیر بود.

ب: از سوی دیگر جریان غرب گرا در داخل کشور در آستانه این روز ملی در چند سال اخیر به طرز شیطنت آمیزی تلاش کرد که 13 آبان و بزرگداشت باشکوه آن را مانعی برای مسیر جدید سیاست خارجه دولت تدبیر معرفی کند و حتی آقای رئیس جمهور زمانی مطرح کرد که بعد از برجام دیگر نمی شود مثل گذشته هر حرف و سخنی را ( بخوانید با کشورهای مثل آمریکا) گفت! قابل تامل تر آنکه در چند سال اخیر به نسبت سالهای گذشته حضور مسئولین ارشد دولتی نیز در این روز بزرگ انقلاب به طرز چشم گیری کاهش پیدا کرد. بماند که عده ای – که نمی توان آنها را پیاده نظام استکبار  در داخل کشور ننامید- 13 آبان را یکی از موانع گشایش اقتصادی و بهانه غربی ها برای عدم همکاری با ایران در مسایل اقتصادی معرفی می کردند و مردم را از حضور در این نوع مراسمات حتی می ترساندند! ضمن اینکه وقاحت خود را نیز کامل تر می کردند و اساسا تفکرات ضدآمریکایی را محصول تندروی معرفی و انقلابیون وفادار مانده به گفتمان ضداستکباری امام خمینی (ره) مانع اصلی گشایش در معیشت مردم نشان می دادند.

ج: اما با ظهور ترامپ در آمریکا و چهره عریان تر مسئولین آمریکایی در دشمنی با ایران و همچنین نمایان شدن روزافزون خیال خام خوش خیالی و خوش بینی به مستکبران، یکبار دیگر مراسمات ضد آمریکایی  حال و هوایی دیگری به خود در ایران گرفته است. اصرار به دشمنی احمقانه ترامپ کار را به جایی رساند که امسال آمریکایی ها و در راس آنها مقامات کاخ سفید در اوج نادانی زمان اجرای تحریم های جدید و تعلیق شده در برجام را – که هدف اصلی اش فشار به سفره و زندگی مردم ایران است- همزمان با 13 آبان قرار دادند. در اثبات نادانی ترامپ و دوستانش همین نوع سیاسیت ورزی کافیست.  راهپیمایی کم نظیر امروز نیز نشان داد تنها دشمن احمقی مثل ترامپ فقط می توانست تصور کند که اجرای تحریم های در 13 آبان می تواند به سود آمریکایی ها تمام شود.
ترامپ البته آنقدر احمق بود که در این مدت ده‌ها فریاد داخل آمریکا را نیز نشنید و تامل نکرد که کارهای او سبب شده جریان غرب گرا و به قول غربی ها اعتدالیون! سرمایه اجتماعی خود را در داخل ایران از دست بدهند. به این دشمن نادان چه باید گفت؟ جز اینکه: ممنون آقای احمق که هستی!

د: اما پیام راهپیمایی امروز در یک گزاره قابل خلاصه است؛ با بازگشت تحریم ها، مردم بیشتری هم دوباره برگشتند! بازگشت دوباره و داوطلبانه به صف اول مبارزه با شیطان بزرگ. این را هم در نظر بگیریید که هدف مهم تحریم ها خالی کردن پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی در مبارزه با آمریکا بوده و است. بازهم ممنون آقای احمق که هستی.

منبع: جهان

 

کد مطلب: 46045

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر