ابوعمر چچنی به هلاکت رسید

شبکه المیادین در خبری فوری از به هلاکت رسیدن سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش خبر داد

ابوعمر چچنی به هلاکت رسید

گیلان خبر: المیادین اعلام کرد: «ابوعمر چچنی» سرکرده نظامی گروه تروریستی داعش و گروه تروریستی انصار و مهاجرین(متشکل از اتباع غیر سوری) که دو روز پیش در جریان درگیری با گروه تروریستی جبهه النصره در شهر دیر الزور سوریه زخمی شده بود، به دلیل شدت جراحات از پای درآمد.

عمر چچنی از سران القاعده در چچن همراه با صدها فرد مسلح با همکاری سازمان اطلاعات ترکیه، اوایل سال ۲۰۱۳ وارد سوریه شد. سازمان اطلاعات ترکیه مسئول جذب نیرو از جمهوری‌های آسیای مرکزی و انتقال آنان به شمال سوریه است.

نام واقعی وی به استناد وزارت دفاع گرجستان «طرخان بترشفلی» است. عمر یا طرخان ۴۵ ساله متولد ۱۹۶۸ در روستای برکیانی در وادی بانکیسی است. عمر از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ در ارتش گرجستان خدمت اجباری خود را طی کرد.

وی پس از پایان خدمت در سال ۲۰۰۸ در ابخازی که مورد منازعه روسیه و گرجستان است، به ارتش گرجستان پیوست. طرخان در نبردهای ارتش گرجستان علیه روسیه در سال ۲۰۰۸ شرکت کرد و ارتقاء درجه گرفت و در ژوئن ۲۰۱۰ به دلیل ابتلا به بیماری سل از ارتش جدا شد.

عمر در سپتامبر همان سال به اتهام قاچاق سلاح به ۳ سال حبس محکوم اما به دلیل بیماری، قبل از پایان دوره محکومیتش آزاد شد.

دره بانکیسی تنها ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد و از این رو همه عمر چچنی را می‌شناسند و می‌گویند او ابتدا به ترکیه و سپس به سوریه رفته است؛ و با استفاده از دانش نظامی‌ای که دارد، فرماندهی گردانی از مبارزان مسلح در سوریه را به عهده گرفته است.

«ایوب بورچشفیلی» امام جماعت مسجد روستای " جوقل " نیز همین عقیده را دارد و می‌گوید عمر و همراهانش به سوریه رفته‌اند.

به گزارش سایت شبکه بی بی سی انگلیس، وی از سوی دولت اسلامی در عراق و شام، به فرماندهی بخش شمالی داعش منصوب شد. چچنی خود نیز در گفت وگو با یک سایت اینترنتی وابسته به تروریستها در سوریه به ارتباطش با القاعده و داعش اعتراف کرده است.

عمر چچنی فرماندهی گروهی را بر عهده دارد که اکثر اعضای آن اهل قفقاز هستند. حوزه عملیاتی وی و گروهش در حلب است و گفته می‌شود وی در حمله به فرودگاه نظامی " منغ " در حومه حلب، حمله به پایگاه لشگر ۸۰ و چندین پایگاه نظامی دیگر دست داشته است.

کد مطلب: 462

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر