محسن هاشمی: رای گیری دیروز برای شهرداری واقعی بود!

علی رغم اعتراف میرلوحی به رای گیری صوری شورای شهر برای انتخاب حناچی، محسن هاشمی امروز طی یادداشتی از برگزاری رای گیری واقعی در جلسه دیروز شورا خبر داده است.

محسن هاشمی: رای گیری دیروز برای شهرداری واقعی بود!

گیلان خبر: محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در یادداشتی که در شماره امروز روزنامه اعتماد منتشر شده، از رای گیری واقعی در صحن شورا برای انتخاب شهردار خبر داده است.

هاشمی نوشته است: «رای‌گیری و انتخاب دیروز، شاید از یک جهت با دو انتخاب دیگری که برای شهردار تهران داشتیم، تفاوت داشت. معمولا در دوره‌های قبل و انتخابات اینچنینی، قبل از جلسه رای‌گیری با توجه به نظر و دیدگاه اکثریت اعضای شورا یکی از کاندیداها از قبل مشخص می‌شد و در صحن فقط به وی رای اعتماد می‌دادیم و رسما انتخابش می‌کردیم. یعنی از قبل مشخص بود که شهردار آینده چه کسی است. اما در مورد انتخابات اخیر از آنجایی که آرای اعضا به هم نزدیک بود و از سویی در جلسه هم‌اندیشی دیروز صبح هم همه اعضا حضور نداشتند، تشخیص اینکه شهردار چه کسی خواهد بود، دشوار بود. برای همین همه‌چیز به رای‌گیری اعضا در صحن شورا منتهی شد. از سوی دیگر هر دو کاندیدای شهرداری، روز دوشنبه از ساعت 8 صبح تا 18، در جلسات کمیسیون‌های مختلف شرکت کردند و در کنار برنامه‌هایی که ارایه داده بودند به تشریح دیدگاه‌های خود در مورد چالش‌های تهران در حوزه‌های مختلف پرداختند که فکر می‌کنم همین امر نیز در تصمیم نهایی اعضا برای رای دادن به گزینه‌های خود برای شهرداری تاثیر بسیاری داشت.»

فارغ از آنکه شاید اصلا نگارش این یادداشت و اشاره به این موضوع لزومی نداشته است، اما می توان موضع رئیس شورا را یک حرکت پیش دستانه دانست چرا که میرلوحی، دیگر عضو شورا در گفتگو با آرمان تلویحا انتخاب حناچی را از پیش تعیین شده قلمداد کرده و گفته است: « آقای حناچی می‌توانستند با اختلاف رأی بیشتری به عنوان شهردار انتخاب شوند. با این وجود اعضای شورای شهر تصمیم گرفتند این اتفاق رخ ندهد و رأی دو گزینه نهایی شهرداری تهران نزدیک به هم باشد.شاید اگر آقای آخوندی نیز به عنوان شهردار تهران انتخاب می‌شد اعضای شورای شهر همین رفتار را از خود نشان می‌دادند.... اعضای شورای شهر تصمیم داشتند با رأی بالایی که به آقای آخوندی می‌دهند به کسانی که این تبلیغات مسموم را طراحی کرده بودند این پیام را بدهند که برای شورای شهر تهران تعهد و تخصص از همه چیز بیشتر اهمیت دارد و اعضای شورای شهر برای کسانی که در گذشته به کشور خدمت کرده‌اند و منشأ خدمات زیادی بوده‌اند احترام قائل است.»

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 46255

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر