تهران بدون مدیر خارجی چه شکلی است؟!

پیروز حناچی، شهردار جدید معرفی شده توسط شورای شهر تهران، در معرفی برنامه‌های خود برای پایتخت، از لزوم استفاده از متخصصان خارجی برای اداره شهر تهران سخن گفت. اما آیا تهران بدون مدیر خارجی هم قابل اداره کردن است؟

تهران بدون مدیر خارجی چه شکلی است؟!

گیلان خبر: پیروز حناچی، شهردار جدید معرفی شده توسط شورای شهر تهران، در معرفی برنامه‌های خود برای پایتخت، با اشاره به استخدام مربی برای تیم ملی، از لزوم به‌کارگیری متخصصان خارجی برای اداره امور تهران سخن گفت. سخنانی که در رسانه‌ها و محافل سیاسی به «واردات مدیران خارجی» تعبیر شد و واکنش‌های متعددی در برداشت. انتقادهای متعدد به حناچی در اولین روزهای معرفی به عنوان شهردار، آنچنان گسترده بود که روابط عمومی شهرداری را نیز به واکنش واداشت. آن هم در شرایطی که هنوز حکم شهردار جدید به تایید وزیر کشور نرسیده است. روابط عمومی شهرداری اعلام کرد که اولویت حناچی، استفاده از توان داخلی است و صرفا قرار است از تجربیات خارجی برای اداره شهر تهران کمک گرفته شود.

اما آیا اداره تهران صرفا با حضور مدیران خارجی امکانپذیر است و متخصصان داخلی توان مدیریت پایتخت را ندارند؟ فیلم زیر به مرور قضاوت مراجع جهانی در خصوص مدیریت شهر تهران می‌پردازد، آن هم در مواردی که به متخصصان ایرانی اعتماد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46376

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر