اسماعیلی در نطق میان دستور:

دشمن قصد دارد با تحریم اقتصادی ریشه ملت را بخشکاند

نماینده مردم نور در مجلس معتقد است در شرایطی که دشمن به دنبال خشکانیدن ریشه ملت با تشدید اختلافات است، کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت میان اقوام، مذاهب، گروه های سیاسی، مردم و مسئولان نیاز دارد.

دشمن قصد دارد با تحریم اقتصادی ریشه ملت را بخشکاند

گیلان خبر: علی اسماعیلی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه، 30 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک مناسبت هفته وحدت و بسیج با بیان اینکه دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت ملت ایران را نشانه گرفته اند، گفت: آمریکا شیطان بزرگ، عربستان و ارتجاع عرب، اسرائیل و منافقین با تشکیل ستاد فرماندهی تمدن بزرگ و رشد و توسعه ایران را نشانه گرفته‌اند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آنها می خواهند با تحریم اقتصادی ریشه ملت ایران را بخشکانند، عنوان کرد: آنها می خواهند با تشدید اختلافات وحدت ملت ایران را خدشه‌دار کنند از این رو امروز کشور و ملت ما نیاز به وحدت میان اقوام، مذاهب، گروه های سیاسی، مردم و مسئولان دارد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه هر کس به اختلافات دامن زده و ناامیدی و یأس را میان مردم ترویج کند، انقلابی نیست، اظهار داشت: انقلابی کسی است که برای امنیت و منافع ملی کشور تلاش کرده و قوانینی تصویب و سخنانی بیان کند که بوی وحدت و همدلی بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری داشته باشد.

اسماعیلی همچنین کشور را با بحران های زیادی روبه‌رو دانست و افزود: این بحران ها شامل بحران های زیست محیطی تا اقتصادی می شود که برای مدیریت بحران کشور نیاز به وحدت قوا، اعتماد ملی و خدمتگذاری خالصانه مسئولان داریم.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران همچنین علاج درد کشور را تفکر مدیریت جهادی دانست و ادامه داد: بیایید با تفکر مدیریت جهادی کشور را به گونه ای اداره کنیم که مدیران متخصص، امین و با شرح صدر پاسخگو به عملکرد خود بوده، خدمتگزار مردم باشند و مردم را ولی نعمت خود بدانند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور بیان داشت: استان مازندران با 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت خدمات میلیونی به گردشگران می دهد اما امکانات استان پاسخگوی نیاز گردشگران و مسافران نیست از این رو باید برای مشکلات زیست محیطی استان، گام های عملی و اجرایی برداشت.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه زیرساخت های استان همچون راه های مواصلاتی، خدمات آب، برق و گاز، پاسخگوی حضور میلیونی مسافران و گردشگران نیست، اذعان داشت: علاوه بر آن بحران‌های زیست محیطی همچون زباله و فاضلاب سلامت مردم استان های مازندران، گیلان و گلستان را تهدید می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه کشاورزان با دستان پینه بسته از کمبود آب کشاورزی در رنج هستند، خاطرنشان ساخت: باید با اتمام پروژه های سدهای نیمه تمام اقتصاد کشاورزی مازندران را نجات داد و با اعتباری اندک و تسهیلات تبصره‌ای کم بهره، 17 هزار هکتار آب بندهای متعلق به کشاورزان لایروبی شود و با این اقدام هم آب کشاورزان و هم آبزیان برای اشتغال فراهم شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46494

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر