رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی‌:

استکبار از بیداری اسلامی سیلی خواهد خورد/ راه نجات؛ تقویت بیداری اسلامی

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: عرض ما به ملت‌های مسلمان این است که حرکت بیداری اسلامی را هرچه می‌توانید تقویت کنید که راه نجات منطقه تقویت بیداری اسلامی است.

استکبار از بیداری اسلامی سیلی خواهد خورد/ راه نجات؛ تقویت بیداری اسلامی

گیلان خبر: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران قوا،  جمعی از مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت‌کننده در سی و دومین اجلاس بین‌المللی وحدت اسلامی که صبح امروز(یکشنبه، 4 آذر) به مناسبت عید بزرگ میلاد با سعادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) به سخنرانی پرداختند که مهمترین محورهای این سخنان به شرح ذیل است:
در دورانی که جهان در تاریکی جهل و فریب جاهلیت فرو رفته بود، خداوند نور پیامبر را به بشریت اعطا کرد؛ امروز هم اگر از این نور تبعیت کنیم، نتیجه‌اش فلاح و رستگاری است.
** اگر بشر به این بلوغ فکری برسد که به دعوت نبی پاسخ دهد، گرفتاری او رفع می‌شود. امروز به‌ خاطر ظلم قدرت‌ها، دنیا مثل آن روز تاریک است. امروز بشریت گرفتار است و این فقط مخصوص دنیای اسلام نیست؛ آن کشورهایی هم که به‌ ظاهر پیشرفته‌اند، به‌ شدت گرفتارند و اسلام پاسخگوی همه‌ این نیازهاست.
** جریان مقاومت مقابل ظلم در دنیا وجود دارد و این مقاومت متکی به نام خدا و اسلام است. در منطقه ما امروز روحیه بیداری اسلامی بر بسیاری از کشورها و ملت‌ها حاکم است. اینکه قدرتمندان دنیا و در رأس آنها آمریکا نسبت به این منطقه حساسند به خاطر این است که اقبال و گرایش به اسلام و بیداری اسلامی در این منطقه به چشم می‌خورد. اینها از بیداری ملتهای مسلمان می‌ترسند.
** در هر جایی که اسلام توانسته بر دل و جان مردم حاکم شود استکبار سیلی خورده و ما جدا معتقدیم استکبار بار دیگر از بیداری اسلامی در این منطقه سیلی خواهد خورد عرض ما به ملت‌های مسلمان این است که حرکت بیداری اسلامی را هرچه می‌توانید تقویت کنید که راه نجات منطقه تقویت بیداری اسلامی است.

منبع: جهان

 

کد مطلب: 46575

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر