صالحی: ماندن ایران در برجام در صورت محدود شدن فروش نفت بی‌فایده است

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ماندن جمهوری اسلامی ایران در برجام همزمان با اعمال محدودیت‌ها در فروش نفت و جلوگیری از مبادلات مالی را اقدامی بی فایده عنوان کرده است.

صالحی: ماندن ایران در برجام در صورت محدود شدن فروش نفت بی‌فایده است

گیلان خبر: علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت که اگر ایران نتواند به فروش نفت خود ادامه دهد و همچنین در مبادلات مالی دچار محدودیت شود، در این شرایط  ماندن در برجام دیگر برای ایران مفید نخواهد بود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران این سخنان را قبل از دیدار پیش رو با فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان کرده و افزوده است که فکر می‌کنم صبر برای مردم ما برای ماندن در برجام محدودتر و محدودتر می‌شود.

علی اکبر صالحی همچنین افزود که ایران در صورت خروج از برجام توانایی غنی‌سازی ۲۰ درصدی را به مانند پیش از برجام خواهد داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به توافقات صورت گرفته پیشین در بروکسل درباره همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا در حوزه‌های صلح آمیز فناوری هسته‌ای اعلام کرد که تاکنون در این زمینه اقدام قابل توجهی انجام نشده است.

صالحی در ادامه گفتگوی خود با استقبال از سازوکار مالی اروپا برای مبادلات تجاری بدون دلار با ایران، اما گفته است که این کانال مالی تنها در صورتی سودمند خواهد بود که بتواند امکان صادرات نفت برای ایران را حفظ کند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 46662

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر