آزادی :

دشمن به‌دنبال منحرف کردن دانشجویان و دانشگاه‌ها است/ جریان دانشجویی صدای مردم باشد

دبیر جامعه رسانه اسلامی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما گفت: دشمن به دنبال منفعل و منحرف کردن دانشجویان و دانشگاه‌ها از رسالت اصلی‌شان است

دشمن به‌دنبال منحرف کردن دانشجویان و دانشگاه‌ها است/ جریان دانشجویی صدای مردم باشد

گیلان خبر: محمدحسین آزادی دبیر جامعه رسانه اسلامی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما گفت: روز دانشجو نماد آگاهی و هوشیاری دانشجویان در برابر تحرکاتی است که منافع کشور و ملت را تهدید می کند. این بیداری از سال 32 تاکنون با جریان دانشجویی همراه بوده و در مقاطع حساس به منصه ظهور رسیده است.

*  جریان دانشجویی در هر شرایطی باید صدای مطالبات و حقوق مردم باشد

وی ادامه داد: جریان دانشجویی در هر شرایطی باید صدای مطالبات و حقوق مردم باشد و به فرموده شهید بهشتی بار از دوش مردم بردارد نه آنکه سربار مردم شود.

 

آزادی تاکید کرد: جریان دانشجویی و تک تک دانشجویان کشور باید جایگاه خود را در نقشه پیشرفت کشور بشناسند و برای ایفای آن تلاش کنند. این نقش ممکن است فعالیت فرهنگی و رسانه ای باشد یا فعالیت علمی یا هم خدمت رسانی به محرومان. به هر حال ما دانشجویان نباید خود را جدای از مردم و کشور بدانیم. این شناخت و تلاشی که در پی آن است منجر به حرکت شتابان کشور برای رسیدن به اهداف و آرمان ها و برطرف شدن مشکلات مردم می شود.

* دشمن تا توان دارد سنگ اندازی می کند

وی گفت: یقیناً این مسیر، دشواری‌های خاص خودش را دارد و دشمن هم تا توان دارد سنگ اندازی می کند و با فضاسازی رسانه ای بذر ناامیدی و تفرقه را می پراکند و تردید و تشکیک ایجاد می‌کند.

این فعال دانشجویی گفت: در این بین عناصر فعال دانشجویی که پیشران این حرکت اند و به طور ویژه ای مورد طمع دشمنان اند، نه تنها نباید اسیر این فضاسازی و تصویرسازی غلط دشمن شوند بلکه باید مشعل به دست، نقش راهبری سایر اقشار را هم بر عهده بگیرند.

* ضعف معرفتی و شناختی برخی تشکل‌ها و  به دام افتادن آنها در فضاسازی دشمن

آزادی تصریح کرد: متأسفانه در یک سال گذشته چندین نامه از سوی تعدادی از فعالان دانشجویی خطاب به رهبر معظم انقلاب منتشر شده که نشان از به دام افتادن آنها در فضاسازی دشمن دارد و این زنگ خطری است که نیاز به تأمل و تجدیدنظر فوری دارد و به نظر بنده ناشی از ضعف معرفتی و شناختی این افراد است.

دبیر جامعه رسانه اسلامی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما اظهارداشت: شکست‌های مقطعی نباید موجب سرخوردگی شود که اگر اینگونه بود نیروهای انقلابی بر اثر شکنجه ها و سرکوب رژیم سابق باید عقب می نشستند یا جوانان رزمنده ما بعد از عملیات هایی چون رمضان و کربلای 4 باید دست از جنگیدن با دشمن بر می داشتند اما مقاومت کردند و پیروز شدند. 

 

وی تصریح کرد: هر دوره ای شرایط خاص خودش را دارد و طبیعی است مردمی که پرچم توحید و آزادی خواهی را در دست گرفته اند مثل همیشه تاریخ مورد هجوم اهریمنان باشند.

* دو تهدید جدی در قبال دانشجویان 

این فعال دانشجویی گفت: در این شرایط که دشمن بر ناامید کردن مردم و فشارهای اقتصادی و رسانه ای متمرکز شده بهترین اقدام، تلاش برای خنثی کردن این نقشه است از راه مطالبه گری و تلاش مجاهدانه در جایگاهی که برای خودمان متصور هستیم.

آزادی ادامه داد: امروز با دو تهدید جدی در قبال دانشجویان مواجهیم و از آنجا که آینده این کشور و رساندن آن به اهداف متعالی اش در دستان این قشر است و غفلت از آن موجب تضییع خون های به زمین ریخته شده هزاران جوان این سرزمین و خاموش شدن مشعل اسلام راستین می شود لازم است تدابیر ویژه ای برای مقابله با این دو تهدید اندیشیده شود.

* دشمن  به دنبال منفعل و منحرف کردن دانشجویان و دانشگاه‌ها از رسالت اصلی‌شان است

وی گفت: نخستین تهدید آن است که دشمنان خارجی و برخی از عوامل داخلی آنها با شناخت کامل از استعداد عظیم جوانان دانشجو، به دنبال منفعل ساختن و منحرف کردن دانشجویان و دانشگاه ها از رسالت اصلیشان هستند و سعی دارند با سرگرم ساختن دانشجویان به حواشی و امور بی ارزش، مانع از تربیت نسل روشنفکر مسلمان و دغدغه مند شوند. در حقیقت آنها با «انقلاب زدایی از دانشگاه» به دنبال تربیت نسلی بی تفاوت، سطحی نگر، ناامید و متنفر از سیاست هستند.

*  هویت زدایی از جوان و دانشجوی نسل جدید 

دبیر جامعه رسانه اسلامی دانشجویان دانشگاه صدا و سیما یادآور شد: دومین تهدید، هویت زدایی از جوان و دانشجوی نسل جدید است. اساساً هویت افراد یک جامعه در سنین جوانی شکل می گیرد و اگر متصدیان نتوانند هویت ملی را به نسل کنونی منتقل کنند، رسانه های معاند این نقش را برعهده می گیرند و یک هویت جعلی را به جوان امروزی قالب می کنند. هویتی که براساس خواست و روایت خودشان است و هر لحظه ما را از هویت واقعی مان دور می کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: دانشجویی که انقلاب اسلامی و جنگ هشت ساله را ندیده و اثری هنری و واقع بینانه از آن سال ها در دسترسش نیست طبعا طبق روحیه جستجوگر جوانی در پی کشف حقیقت است و خلأ رسانه ای و هنری موجود در کشور آنها را به سمت آثار جعلی سوق می دهد.

* مسئولان رسانه‌ با ساخت فیلم های بی‌ارزش و سیاه خود را در قبال تربیت نسل جوان و انتقال هویت ملی مسئول نمی‌دانند

وی گفت: شما ببینید در قضیه تسخیر لانه جاسوسی که ضامن بقای انقلاب اسلامی شد، هیچ اثر هنری جالب توجهی تولید نشده و از آن طرف آمریکایی ها با ساخت فیلم آرگو روایت خودشان را به خورد جوان ایرانی می دهند با این شرایط چطور انتظار داشته باشیم جوانی که هویتش را از دشمنش می گیرد بتواند در مقابل او ایستادگی کند.

آزادی در خاتمه تصریح کرد: متأسفانه متصدیان مسائل هنری رسانه ای کشور تدبیری برای موضوع مهم هویت ندارند و با ساخت فیلم های بی ارزش، سیاه و لوده فقط جیب تماشاگران را نشانه گرفته اند و خود را در قبال تربیت نسل جوان و انتقال هویت ملی به آنها مسئول نمی دانند.

 

منبع: فارس

کد مطلب: 46814

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر