سرمست در نشست خبری:

ادعا نمی کنیم با یارانه احزاب، احزاب را نجات دادیم

دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور گفت: ما هیچ وقت ادعا نکردیم که یارانه ای دادیم که کل احزاب را نجات دادیم. ردیف بودجه اختصاص داده شده و امسال دو ملیارد تومان اختصاص یافته و تلاش می کنیم که سال بعد دو پنج یا ده میلیارد اختصاص یابد.

ادعا نمی کنیم با یارانه احزاب، احزاب را نجات دادیم

گیلان خبر: بهرام سرمست دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب وزارت کشور پیش از ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به سیزدهمین جلسه این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه کمیسیون 12دستور داشتیم که در خواست حزب "راه ملت" برای ارائه مهلت شش ماهه جهت انجام اقدامات تاسیس یکی از آنها بود که ادله هیات موسس برای تمدید سه ماهه براساس موضوع تبصره 2ماده سه قانون موافقت شد.

وی افزود: گزارش برگزاری مجمع عمومی و انتخابات شورای مرکزی و بازرسین حزب همبستگی ایران اسلامی مورد تصویب قرار گرفت و اصلاحات اساسنامه و مرامنامه هم که اعمال شده بود تصویب شد. جزییات این مصوبه به حزب متبوع ابلاغ خواهد شد.

سرمست با بیان اینکه درخواست تاسیس حزب «مجمع آرمان خواهان واقع بین استان خراسان رضوی» مطرح شد, اظهار داشت: با توجه به اسامی که داده بودند با عنوان «مجمع اصولگرایان نواندیش خراسان رضوی» موافقت شد. موسسین باید اقدامات لازم را جهت تاسیس ظرف 6ماه انجام دهند.

وی با اشاره به رسیدگی به پرونده چند تشکل اقلیت های دینی گفت: با ترمیم هیات مدیره «انجمن اجتماعی ارامنه تهران» و با درخواست عضویت آقای «هنری جوآکیم» موافقت شد.

دبیرکمیسیون ماده 10 در همین راستا افزود: تمدید پروانه انجمن زرتشتیان تفت و حومه, انجمن خیریه درمانی زرتشتیان, کانون دانشجویان زرتشتی, انجمن بانوان ارامنه دوست دار کلیسای تهران, انجمن زرتشتیان تهران و انجمن موبدان و موبدزادگان تهران انجام شد  که البته جزییاتش به هریک از تشکل های اقلیت ابلاغ خواهد شد.

دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب پیرامون تخصیص یارانه به احزاب گفت: پیرو اعلام لیست مرحله اول درخصوص احزابی که خود را با قانون تطبیق داده و به خانه احزاب جهت پرداخت یارانه معرفی شده بودند لیست مرحله دوم هم مورد تایید قرار گرفت و تعداد 20 حزب دیگر نیز به لیست اضافه شد. مرحله سوم نیز بعد از بررسی احزابی که شرایط خود را تطبیق دادند اعلام می‌کنیم.

سرمست تاکید کرد: به استناد مواد14 و 15قانون احزاب از کلیه احزابی که مشمول قانون هستند مکلفند نسبت به ارایه گزارش مالی سالانه در مهلت مقرر قانونی به دبیرخانه کمیسیون اقدام کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون رویکرد حزبی وزارت کشور گفت: در اینکه احزاب ما فصلی و موسمی هستند باید آسیب شناسی کنیم که آیا مقصر بودن به دولت و وزارت کشور بر می گردد یا باید به ریشه آن در جامعه نگاه کنیم؟ احزاب باید آسیب شناسی کنند و ما هم آسیب شناسی داریم.

سرمست افزود: ما پاسخگوی عملکرد خود هستیم و در طول 7 ماهه سال 97 نسبت به 96 ما به لحاظ کمی و کیفی بازده کمیسیون را 7 برابر آمار داده ایم. ما اجرای قانون احزاب را به حد دنبال کردیم و حتی از باب تساهل و تسامح شرایطی را فراهم کردیم که بتوانند کنگره های خود را برگزار کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ما مبنی بر اینکه در بهترین حالت مبلغی حدود 7 میلیون برای هر حزب در قالب یارانه احزاب اختصاص می یابد و آیا این صرفا یک بهانه تبلیغاتی برای دولت نیست؟ گفت: ما هیچ وقت ادعا نکردیم که یارانه ای دادیم که کل احزاب را نجات دادیم. ردیف بودجه اختصاص داده شده و امسال دو ملیارد تومان اختصاص یافته و تلاش می کنیم که سال بعد دو پنج یا ده میلیارد اختصاص یابد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46815

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر