دو تن از اعضای شورای شهر سرمقاله نوشتند:

پشت پرده دوچرخه سواری شهردار جدید تهران!

همزمان با انتقاد کرباسچی از شهردار جدید تهران، امروز دو تن از اعضای شورای شهر در اندر فواید دوچرخه سواری پیروز حناچی سرمقاله نوشته اند!

پشت پرده دوچرخه سواری شهردار جدید تهران!

گیلان خبر: همزمان با انتقاد کرباسچی از شهردار جدید تهران، امروز دو تن از اعضای شورای شهر در اندر فواید دوچرخه سواری پیروز حناچی سرمقاله نوشته اند!

غلامحسین کرباسچی در اینستاگرامش با انتشار تصویری از دوچرخه سواری حناچی از او خواست بجای سوارشدن بر دوچرخه با ماشین به سرکارش برود تا بتواند با پیگیری‌هایش معظل ترافیک را زودتر حل کند.

با این وجود محسن هاشمی و حجت نظری درپاسخ به انتقاد کرباسچی امروز یاددداشت هایی در تمجید و دلایل این دوچرخه سواری منتشر کرده اند.

دراینباره محسن هاشمی نوشته است: وز سه‌شنبه شهردار جدید تهران در راستای عهدی که با شهروندان بسته بود، برای دومین هفته پیاپی بدون ماشین و خودرو با دوچرخه به محل کارش آمد. اما این حرکت که شاید برای نخستین‌بار در بلدیه تهران رخ داده باشد، با موجی از واکنش‌ها، انتقادها و حتی هجمه‌ها از سوی چهره‌های مختلف همراه بود؛ واکنش‌هایی که بخشی از آنها قدردانی برای این اقدام مثبت و زیست محیطی بود و بخشی دیگر انتقاد از اینکه این حرکت بیشتر اقدامی تبلیغاتی و ریاکارانه بوده است. به نظرم آنچه در این میان از نظرها دور مانده هویت و ...

ماهیت این حرکت است، چرا که اصولا، دکتر حناچی این حرکت را در حمایت از پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک خود یعنی دکتر پور‌سیدآقایی انجام می‌دهند. پیشنهادی که بر اساس آن مدیران شهری روزهای سه‌شنبه، بدون خودرو به محل کار خود بروند تا ترویجی باشد برای تقویت کمپین «سه‌شنبه‌های بدون خودرو». در حقیقت دکتر حناچی تلاش کرده‌اند تا با این کار خود و همچنین الزام سایر مدیران شهری به حضور در این کمپین، ترویج انسان‌محوری به جای خودرومحوری را در شهر تهران، از درون خود شهرداری آغاز کنند تا در شهروندان نیز کم‌کم به تبعیت از این حرکت مدیران شهری، به جای خودروهای شخصی‌‌شان، از دوچرخه و مترو و اتوبوس و سایر وسایل حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کنند، چرا که همگی ما بر این ‌باوریم که بهترین راه برون‌رفت از چالش‌هایی چون ترافیک آلودگی هوا، ترویج همین فرهنگ استفاده از خودروهای عمومی و وسایلی چون دوچرخه است. بنابراین نباید این اقدام قابل تقدیر شهردار تهران را در زمره امور ریاکارانه قرار داد، بلکه این حرکت، اقدامی سمبولیک است برای آنکه مردم به نقش دوچرخه و مترو و.... در کاهش ترافیک و آلودگی هوا و به دنبال آن استرس‌ها و دغدغه‌های شهری کنونی‌مان، پی ببرند و از آن تبعیت کنند. اصولا در تمام کشورهای دنیا از این دست حرکت‌های نمادین و سمبلیک که از سوی «چهره»‌‌های مختلف انجام می‌شود، زیاد به چشم می‌خورد. حرکت‌هایی که می‌تواند زمینه‌ساز آغاز جریان‌های فرهنگی مثبتی در جوامع شود. همان‌گونه که رییس‌جمهور ما نیز چندبار از مترو برای تردد استفاده کرده‌اند و انتقادهای چندانی هم به وی مطرح نشده است. پس امیدواریم همگی به این اقدام شهردار جدید شهرمان به دیده مثبت و حرکتی نو نگاه کنیم که می‌تواند سرآغازی برای ایجاد تحول در پایتخت و در بخش‌هایی چون کاهش ترافیک و آلودگی هوا باشد.

از سوی دیگر حجت نظری، نیز در روزنامه اصلاح طلب اعتماد نوشته است:

اواخر قرن بیستم میلادی، یعنی کمتر از 50 سال پیش، «بوگوتا» پایتخت کلمبیا شهری غرق در دود، ترافیک و ناامنی بود. روندی که گویا شهروندانش نیز آن را پذیرفته و با آن کنار آمده بودند و احتمالا تصور نمی‌کردند که روزی شهر خود را طور دیگری ببینند. تغییر در شهر اما با روی کار آمدن یک شهردار جدید کلید خورد و خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد، اصلاحات در شهر آغاز شد. انریکه پنالوسا شهردار جدید بر خلاف دیگر شهرداران آن شهر، نه شروع به ساخت و ساز در شهر کرد و نه وعده‌های بزرگ و دور از ذهن به شهروندانش داد. او تنها یک کار کرد و با همشهریانش همراه شد.
این روزها در تهران هم اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است. اقداماتی که پیش از این شهروندان تهرانی مشابه آن را به یاد ندارند. پیروز حناچی شهردار جدید تهران وعده خاصی به شهروندان تهرانی نداد. او نه سودای ریاست‌جمهوری در سر دارد و نه دنبال پوست‌اندازی و ایجاد تحول در یک جریان سیاسی است. حناچی شهردار تهران است و در قامت شهردار پرجمعیت‌ترین شهر کشور با مردم شهرش همراه شده است. همراهی که اتفاقا در مدت کمتر از دو هفته با واکنش‌های مثبتی از سوی مردم روبه‌رو شده است. متاسفانه اما در این میان برخی چهره‌های سیاسی دست به تخریبش زده و مثلا به او توصیه کرده‌اند به جای دوچرخه‌سواری، در محل کارش حاضر شده و ترافیک تهران را مدیریت کند! مگر شهرداران قبلی که هر روز با خودروی شخصی به محل کارشان می‌رفتند چه توفیقی در مدیریت ترافیک داشتند که حالا حناچی همان راه را تکرار کند؟ حداقل حسن کار حناچی در استفاده از مترو یا دوچرخه این است که اگر فردا از شهروندی بخواهیم خودروی شخصی‌اش را کنار بگذارد و از وسیله نقلیه عمومی استفاده کند، دیگر نمی‌تواند با این جمله که «چرا مسوولان و بالادستی‌ها خودشان این کار را نمی‌کنند» رفتارش را توجیه کند. باید به شهردار جدید تهران اجازه دهیم تا ایده‌های خود را که مبتنی بر تحقق عدالت در شهر و افزایش مشارکت اجتماعی شهروندان است، اجرایی کند. نمی‌توان از دیکته نانوشته غلط گرفت و از شهردار به‌ خاطر رفتاری که هنوز بازخورد و نتایجش در شهر به منصه ظهور نرسیده، انتقاد کرد. فراموش نکنیم که تفاوت میان «نقد» و «نِق» چندان زیاد نیست و اگر بخواهیم با نق زدن شهردار را از تحقق اهداف و برنامه‌هایش دور کنیم، خیانت بزرگی در حق شهر و شهروندانش کرده‌ایم. بهتر است، دیگر مسوولان هم با رفتار جدید شهردار تهران در همراهی با مردم سهیم شوند. آنها هم تجربه دوچرخه‌سواری، حضور در صف مترو و معطلی در ترافیک را لمس کنند تا خدای نکرده مردم گمان نکنند که مسوولان و نمایندگان‌شان فاصله زیادی از آنها دارند.خوب است در حوزه‌های مختلف، از پشت میزمان بیرون برویم و اصطلاحا کار‌های کف خیابانی انجام دهیم تا در زمان تصمیم‌گیری، درک درست‌تر و بهتری از شرایط داشته باشیم. شاید در این صورت فجایعی مثل بلندمرتبه‌سازی‌ها و طرح‌هایی که شهر و شهر‌نشینی را دچار مشکل می‌کند، دیگر تکرار نشود.

منبع: جهان

 

کد مطلب: 46845

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر