واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه:

روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده است

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده و باید در راستای توسعه بیش از پیش مناسبات تهران-آنکارا تلاش کنیم.

روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده است

گیلان خبر: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار با «رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه با تاسف از وقوع حادثه تصادف قطار در ترکیه و ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت ایران با مردم و مسوولان این کشور، گفت: روابط ایران و ترکیه در سال‌های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده و باید در راستای توسعه بیش از پیش مناسبات تهران-آنکارا تلاش کنیم.

واعظی با اشاره به برگزاری چهار دور نشست شورایعالی همکاری‌های راهبردی ایران و ترکیه در قالب دیدار رؤسای جمهور دو کشور و توافقات انجام شده در این نشست‌ها، اظهار داشت: خرسندیم که در روزهای آتی پنجمین نشست این شورایعالی برگزار می‌شود و این در حالی‌ است که امروز فضای روابط دو کشور به گونه‌ای شکل گرفته که می‌توان امیدوار بود با سرعت و تلاش بیشتر به سطح مورد انتظار در مناسبات و تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور دست پیدا کنیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: توسعه همکاری‌ها و مناسبات همه جانبه با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران اهمیتی راهبردی دارد.

واعظی با اشاره به روابط دیرینه تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه، خاطر نشان کرد: توافق رؤسای جمهور دو کشور برای رسیدن به هدف ۳۰ میلیارد دلار در تبادلات تجاری و اقتصادی فی‌ما‌بین اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد و باید با تلاش بیشتر در راستای دستیابی به آن گام برداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: باید در جهت رفع موانع از مسیر توسعه همکاری‌های فعالان اقتصادی و بخش‌ خصوصی ایران و ترکیه تلاش کنیم.

«رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه نیز در این دیدار با تقدیر از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با سانحه دیدگان تصادف قطار در ترکیه، گفت: ایران همواره برای ترکیه یک شریک راهبردی بوده و برای ما جایگاه ویژه سیاسی و اقتصادی داشته و خواهد داشت.

وزیر تجارت ترکیه برگزاری پنجمین نشست شورایعالی همکاری‌های راهبردی تهران-آنکارا  همزمان با سفر آتی دکتر روحانی به ترکیه را فرصتی مغتنم برای دستیابی به هدف ۳۰ میلیارد دلاری در مناسبات و همکاری‌های دو کشور دانست و افزود: باید زمینه‌های توسعه سرمایه‌گذاری‌ و همکاری مشترک دو کشور را فراهم کرده و در راستای گسترش آن تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل و مانعی در مسیر توسعه روابط و همکاری‌های همه جانبه ایران و ترکیه وجود ندارد، اظهار امیدواری کرد روابط و رایزنی بیشتر مسوولان عالی رتبه دو کشور موجب توسعه روزافزون مناسبات فی مابین شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47011

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر