جلودارزاده:

نمایندگان بزرگواری می‌کنند با پلیس برخورد نمی‌کنند

عضو فراکسیون امید گفت: گاهی اوقات در کوچه و خیابان پلیس راهنمایی و رانندگی به نمایندگان اهانت می‌کند اما نمایندگان بزرگواری می‌کنند و برخوردی انجام نمی‌دهند.

نمایندگان بزرگواری می‌کنند با پلیس برخورد نمی‌کنند

گیلان خبر: «سهیلا جلودارزاده»، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با اعتمادآنلاین پیرامون ویدئوی منتشر شده از رفتار توهین آمیز نماینده سراوان گفته است: برخی از نهادها که اگر لازم باشد بعدا نام آنها را خواهم گفت، احساس خصومت با نماینده را در میان کارکنانشان ایجاد کرده‌اند.

او می‌افزاید: این رفتار درست نیست چون نمایندگان مجلس از هر شهر و هر جایی که باشند منتخب مردم هستند و بی‌احترامی به یک نماینده، بی‌احترامی به مردم است. علیرغم وقت قبلی نماینده سراوان ۴۰ دقیقه پشت در قرار گرفته بود و زمانیکه اعتراض می‌کند برخورد این‌چنینی با او می‌شود.

این نماینده مجلس گفت: حتی گاهی اوقات در کوچه و خیابان پلیس راهنمایی و رانندگی به نمایندگان اهانت می‌کند اما نمایندگان بزرگواری می‌کنند و برخوردی انجام نمی‌دهند. نماینده طبق قانون به هر جایی می‌تواند وارد شود و منع قانونی برای ورود نمایندگان وجود ندارد اما پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام می‌کند که به من دستور داده‌اند تا مانع شوم.

جلودارزاده تاکید کرد: در یک مورد از برخوردهای اهانت‌آمیز پلیس راهنمایی و رانندگی خطاب به آن پلیس گفتم مگر رژیم عوض شده که با من اینگونه رفتار می‌کنی؟!

او ادامه داد: این برخوردها درست نیست و مردم همه چیز را به عنوان حکومت می‌بینند و به تفکیک قوا فکر نمی‌کنند. به نماینده‌ای که از صبح تا شب در روستاها کار می‌کند و نماینده مناطق محروم است، هتک حرمت شود در حالیکه او کار شخصی نداشته که به گمرک مراجعه کرده بلکه این مراجعه به منظور پیگیری کار مردم حوزه انتخابیه‌اش بوده است.

جلودارزاده همچنین تاکید کرد: اگر قرار است نماینده‌ای کار کند باید بر قوانین و کارکنان دولت نظارت داشته باشد. نمی‌توان نماینده‌ای را که به دلیل اجرای وظایف نظارتی مراجعه کرده است به گمرک راه ندهند و یا به او توهین و بیرونش کنند.
نماینده طبق قانون می‌تواند به هر سازمانی که بخواهد وارد شود. آقای درازهی با رییس گمرک جلسه داشتند اما ۴۰ دقیقه معطل می‌شوند و رفتارهای توهین آمیزی با ایشان می‌شود در حالیکه یک مسئول دولتی حق ندارد بد قول باشد.

*ما قضاوت درباره اظهارات مدافعانه جلودارزاده و البته رفتار دون شأن و ناسزاگویی نماینده سراوان را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم.

گفتنیست، منظور احتمالی خانم جلودارزاده از بزرگواری نمایندگان محترم در مقابل پلیس! احتمالاً سیلی منجر به جرحی بوده است که مدتی قبل یکی از نمایندگان مجلس به صورت پلیس فرودگاه نواخت و این مسئله هرگز آنطور که باید پیگیری قانونی نشد.

برخی معتقدند رفتار دون شأن نماینده سراوان، رسوبات همان سیلی بزرگوارانه‌ای است که یک نماینده دیگر به صورت پلیس کشور نواخت.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47069

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر