استقبال مشاور روحانی از ریاست رئیسی بر قوه قضائیه!

رؤسای قبلی قوه قضائیه در چهل سال گذشته معمولا این ویژگی مشترک را داشتند که فق‌هایی مطرح، اما فاقد سابقه قضایی بودند لذا مجبور بودند مدتی را برای آشنایی با ساختار و مسائل این قوه صرف کنند.

استقبال مشاور روحانی از ریاست رئیسی بر قوه قضائیه!

گیلان خبر: حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور نوشت: او از سال ۵۹ تا کنون سمت‌های قضایی موثری، چون دادستانی کرج، همدان، جانشینی و دادستانی تهران، ریاست سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی ویژه روحانیت، معاونت اول قوه قضائیه و دادستانی کل کشور را در سابقه خدمتی خود دارد.

تجربه تولیت امامزاده صالح و سپس آستان قدس رضوی او را با واقعیات اجتماعی و اقتصادی و نهاد‌های بزرگ مدنی آشنا کرده است.

تجربه رقابت در انتخابات و عضویت در مجلس خبرگان در سطح استان خراسان جنوبی از سال ۱۳۸۵ و سپس رقابت در سطح ملی برای ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۶ او را با واقعیات و پیچیدگی‌های عرصه سیاست داخلی و جلب اعتماد عمومی آشنا کرده است.

تجربه عضویت و ریاست در شورای نظارت بر صدا و سیما و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام او را با مسائل رسانه‌ای از یک سو و سیاستگذاری کلان کشور از سوی دیگر آشنا کرده است.

رؤسای قبلی قوه قضائیه در چهل سال گذشته معمولا این ویژگی مشترک را داشتند که فق‌هایی مطرح، اما فاقد سابقه قضایی بودند لذا مجبور بودند مدتی را برای آشنایی با ساختار و مسائل این قوه صرف کنند. اگر او به ریاست قوه قضائیه منصوب شود اولین رئیسی خواهد بود که دارای سابقه طولانی قضایی است و از درون قوه قضائیه برخواسته است.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47226

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر