نوبخت: به دنبال کنترل شدید افزایش قیمت‌ها هستیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نرخ تورم ۵۰ درصدی صحیح نیست چرا که دولت کالاهای اساسی را با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی توزیع می کند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری رخ نداده است.

نوبخت: به دنبال کنترل شدید افزایش قیمت‌ها هستیم

گیلان خبر: محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به میزان افزایش حقوق ها در سال98 گفت: افزایش حقوق ها به روش پلکانی بستگی به اراده مجلس و نیاز به تصمیم گیری نمایندگان دارد، ما به طور متوسط افزایش حقوق ها را برای سال آینده 20 درصد دیده‌ایم.

وی در این باره که تورم سال آینده 50 درصد برآورد می شود، عنوان کرد: نرخ تورم 50 درصدی صحیح نیست، تمام تلاش ما این است که اولا کلیه کالاهای اساسی با ارز 4 هزار و 200 تومان در اختیار مردم قرار گیرد، این نرخ نسبت به ارز 3 هزار و 500 تا 4 هزار تومان سال گذشته خیلی افزایش ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: ما حاضر شده ایم برای اینکه به مردم فشار وارد نشود 14 میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی را در حد 4 هزار و 200 تومان محاسبه کنم اگر این میزان دلار را با ارز نیمایی حساب کنیم درآمد نزدیک به 2 برابر خواهیم داشت.

این مسئول اقتصادی کشور بیان کرد: دولت حاضر نیست درآمدی به دست بیاورد که از سوی دیگر بار و فشار آن به مردم بیشتر باشد، تمام  تلاشمان این است که سطح افزایش قمیت ها را به شدت کنترل کنیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47289

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر