این «منبع آگاه» در وزرات اطلاعات دقیقا چه کسی است؟

متأسفانه امسال هم رسانه ملی به رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد. پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است، اما متأسفانه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌باشد.

این «منبع آگاه» در وزرات اطلاعات دقیقا چه کسی است؟

گیلان خبر: در آستانه سالگرد ۹ دی امسال فیلم سینمایی قلاده‌های طلا که به فتنه ۸۸ و نقش دولت انگلیس در آن می‌پردازد، مجدداً از صداوسیما پخش شد. پس از پخش این فیلم سینمایی خبرگزاری ایسنا، وابسته به دولت مصاحبه‌ای با یک «منبع آگاه» از وزارت اطلاعات در این مورد منتشر کرد که نشان می‌داد صداوسیما به رغم تذکر وزارت اطلاعات برای عدم پخش این فیلم اقدام به پخش مجدد آن کرده است. این مقام آگاه به خبرنگار ایسنا گفت: «متأسفانه امسال هم رسانه ملی به رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد. پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ اقدام ارزشمندی است، اما متأسفانه بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌باشد.» این منبع آگاه در مورد ابوالقاسم طالبی، کارگردان فیلم هم گفت که «البته از کارگردان فیلم که جزو پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است، انتظار چنین تهمت‌پراکنی‌هایی نمی‌رفت.»

ساعتی بعد ابوالقاسم طالبی خبر از تماسی از دفتر رهبری با خود در همان روز داد که حاوی ابلاغ سلام رهبری بوده است: «امشب (نهم دی‌ماه ۹۷ ساعت بیست و سی دقیقه) از بیت حضرت رهبری با بنده تماس گرفتند و پیام ایشان را به اطلاع بنده رساندند، حضرت آقا فرمودند: دیشب مجدداً فیلم شما را از شبکه افق دیدم آفرین، آفرین، آفرین؛ دست شما درد نکند. از قول من به بازیگران سلام برسانید.» و البته این اولین بار نبود که رهبری این فیلم را تحسین می‌کردند و منابع آگاه وزارت اطلاعات طبیعتاً از این نظر آگاه بودند. 

روشن نیست چرا وزارت اطلاعات باید صداوسیما را تحت فشار قرار دهد تا فیلمی را که مورد تأیید مسئولان عالی رتبه نظام است، پخش نکند؟ منبع آگاهی که خبرگزاری دولتی را در اختیار دارد تا فیلم علیه فتنه ۸۸ را تخطئه کند، از کجا خط می‌گیرد و چه کسانی در نهاد اطلاعاتی کشور از پخش فیلم علیه فتنه سبز ناراضی هستند؟! بدیهی است اگر فیلم دروغ علیه سربازان گمنام امام زمان داشت، مورد تحسین رهبری قرار نمی‌گرفت. از طرفی در این مصاحبه کوتاه هویت اطلاعاتی طالبی در گذشته افشا می‌شود که نه قانونی است و نه اخلاقی.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47337

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر