مشاور خاتمی: آخوندی و شریعتمداری وزرای موفقی بودند!

مشاور رئیس دولت اصلاحات، در مورد جابه‌جایی برخی از وزرا ببینید جایگزین‌ها چه کسانی بوده‌اند. وقتی وزیر نسبتاً موفقی مثل آقای شریعتمداری برداشته می‌شود شخصی جایگزین وی می‌شود که فاصله بسیار معناداری با وزیر قبلی دارد. این مسئله را در مورد وزیر راه و شهرسازی نیز می‌توانیم به‌وضوح مشاهده کنیم

مشاور خاتمی: آخوندی و شریعتمداری وزرای موفقی بودند!

گیلان خبر: عبدالله ناصری، مشاور رئیس دولت اصلاحات گفت: «در مورد جابه‌جایی برخی از وزرا ببینید جایگزین‌ها چه کسانی بوده‌اند. وقتی وزیر نسبتاً موفقی مثل آقای شریعتمداری برداشته می‌شود شخصی جایگزین وی می‌شود که فاصله بسیار معناداری با وزیر قبلی دارد. این مسئله را در مورد وزیر راه و شهرسازی نیز می‌توانیم به‌وضوح مشاهده کنیم». نکته جالب توجه آنکه هر دو وزیری که ناصری نام می‌برد، به دلیل بالا رفتن حجم نارضایتی‌ها از عملکردشان و قرار گرفتن در آستانه استیضاح و برای فرار از پاسخگویی به انتقادات عمومی استعفا دادند. یعنی این کار نکردن‌ها و بد عمل کردن‌ها موفقیت محسوب می‌شود؟! 


عباس آخوندی وزیر مستعفی و ناکارآمد بعد از استعفا گفته بود: «در این ۶۲ ماه چه طور وقتی بنده از لحاظ بنیادی با مسکن مهر مخالف بودم، باید به افتتاح این واحد‌ها فکر می‌کردم، پس بنابراین افتخار می‌کنم یک مورد از این واحد‌ها را افتتاح نکردم… این افتخار است که دولت حتی یک واحد مسکونی نساخت. از ابتدا قرار نبود دولت خانه‌ای بسازد». در دوره وزارت آخوندی، تولید مسکن ۶۱ درصد کاهش یافت و فقط در یک سال، حداقل ۹۱ درصد بر تورم مسکن افزوده شد. این درحالی بود که گردش چرخ صنعت مسکن در قالب مسکن مهر، چرخ ۲۵۰ صنعت دیگر را می‌چرخاند و در تیراژ میلیونی، ایجاد اشتغال می‌کرد. وضعیت عملکرد محمد شریعتمداری هم اوضاع بهتری ندارد که مجبور به استعفا شد تا از استیضاح فرار کند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47377

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر