آمریکا در کمین «معیشت مردم» است یا کم‌کاری‌ جهانگیری؟

جهانگیری که چند سال قبل در یک مناظره نتوانست ادعای خود درباره پول دادن آمریکا به اصولگرایان اثبات کند! امروز می‌تواند اثبات کند که در پشت گرانی گوشت مرغ و لبنیات؛ آمریکا قرار دارد؟!

آمریکا در کمین «معیشت مردم» است یا کم‌کاری‌ جهانگیری؟

گیلان خبر: اسحاق جهانگیری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و معاون اول رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در اظهاراتی با بیان اینکه برنامه دشمنان، شناسایی و تحریم گلوگاه‌های اصلی اقتصاد کشور و در تنگنا قراردادن مردم است، گفت:
مهمترین هدف آمریکایی‌ها جلوگیری و ایجاد موانع در جریان واردات کشور از جمله مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است.

به گزارش ایرنا، وی همچنین تأکید می‌کند: آمریکا در تلاش است تا مهمترین منبع درآمدی کشور یعنی فروش نفت ایران را متوقف کند و به تصور خودشان می‌خواستند میزان فروش نفت ایران را به صفر برسانند که به فضل الهی موفق نشدند.

*اظهارات جهانگیری در حالیست که هیچ زمانی در طول ۴۰ سال گذشته نبوده است که دشمن به امنیت و معیشت و سلامت مردم ایران سوء قصد نداشته باشد و همواره در پی اخلال در آنها بوده است.

در همین حال، دولت اصلاح‌طلبان نیز طی ۶ سال گذشته تلاش کرده است هیچ‌گونه رفتاری که موجب ناراحتی غرب و آمریکا شود انجام ندهد و این مرام و مسلک حتی تا انتقاد از رزمایش‌های موشکی کشور از سوی شخص رئیس‌جمهور اصلاح‌طلبان و اعتدالیون نیز پیش رفت.

دو گزاره قبلی به روشنی نشان می‌دهد که دلیل خاصی ندارد مردم ایران در دولت آقای روحانی دچار مشکل معیشتی خاصی شوند که برای آنها تازگی داشته باشد؟!

پس چرا قیمت برخی کالاهای مورد نیاز مردم گران شده، چرا قیمت لبنیات افزایش یافته و چرا قیمت هرکیلو گوشت مرغ که در واقعیت ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان بیشتر نیست؛ در بازار بین ۱۴ تا ۱۶ هزار تومان بفروش می‌رسد؟!

متأسفانه باید اشاره کرد که مسئله «عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها» چیزی است که اولاً ربطی به نقشه‌های آمریکا و هیچ دشمن دیگری در خارج از کشور ندارد و ثانیاً متأُسفانه می‌رود تا به آن ظن عامدانه هم برود!

در این زمینه خوانش صحبت‌های ۲ نماینده مجلس نیز جالب توجه است.

نصرالله پژمان‌فر، نماینده مشهد به تازگی در این زمینه گفته است: متاسفانه رفتار دولت نشان می‌دهد که نمی‌خواهد بر بازار و رساندن کالاهای مورد نیاز مردم نظارتی داشته باشد.

محمدعلی پورمختار، دیگر نماینده مجلس نیز مدتی قبل در همین باره تأکید کرد: دولت اخیراً دست سازمان تعزیرات را در امر نظارت بسته و اجازه نمی‌دهد مأموران این سازمان به ویژه در بحث مقابله با محتکران مواد اولیه و همچنین کالاهای تولیدی ورود کنند.

براستی آیا واقعاً جهانگیری پاسخی به این اظهارات دارد؟

آیا او که چند سال قبل در یک مناظره نتوانست ادعای خود درباره پول دادن آمریکا به اصولگرایان اثبات کند! امروز می‌تواند اثبات کند که در پشت گرانی گوشت مرغ و لبنیات؛ آمریکا قرار دارد؟!

برخی محافل تحلیلی به این قبیل رفتارها ظن عامدانه دارند و از این می‌گویند که پروژه ناراضی‌سازی مردم از سوی جریان سیاسی خاص در حال اجراست و کسانی در دولت هم خواسته یا ناخواسته مشغول کمک به ابعادی از این پروژه هستند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47399

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر