مفتح در نشست خبری مطرح کرد

مجوز مجلس به دولت برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر درصورت تقاضای مالکین

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور گفت: طبق مصوبه امروز کمیسیون وزارت راه مجاز شد اصل زمین مسکن مهر که زمین های آن اجاره ۹۹ ساله است را در صورت تقاضای مالکین و ساکنین به آنها بفروشد.

مجوز مجلس به دولت برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر درصورت تقاضای مالکین

گیلان خبر: محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور در نشست خبری امروز در تشریح نشست مصوبات دیگر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: کمیسیون تلفیق همچنان در مرحله اول رسیدگی به لایحه بودجه است یعنی در حوزه بررسی درآمدها و منابع درآمدی بودجه سال 98 کل کشور است.

وی افزود: در یکی از بندهای مصوب شده کمیسیون، مقرر شد که گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف باشد حقوق ورودی مربوط به قطعاتی که در کالاهای صادراتی مصرف شده است به تولیدکننده بازگرداند که حمایتی از تولید با گرایش صادرات و تولیدات صادراتی باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور ادامه داد: همچنین در مجوز دیگری که کمیسیون به تصویب رساند مقرر شد قیمت تکلیفی فروش آب با قیمت تمام شده آب مابه‌التفاوت آن از بدهی‌هایی که وزارت نیرو به دولت دارد کسر شود و قیمتی که تمام شده است با تأیید سازمان‌های ذیربط از بدهی‌های وزارت نیرو کسر شود.

مفتح بر همین اساس اضافه کرد: در مجوز دیگر مقرر شد که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از بابت مشارکت در پروژه‌هایی که دارند  ارقام را به عنوان افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن تا سقف 20 هزار میلیارد ریال به صورت جمعی خرجی بتوانند محاسبه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیگر مصوبات نشست امروز کمیسیون تلفیق خاطرنشان کرد: همچنین بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی تا سقف 50 هزار میلیارد ریال به عنوان افزایش سرمایه بانک مسکن منظور می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 کل کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیگر مصوبات امروز کمیسیون تلفیق بودجه 98، عنوان کرد: وزارت راه مجاز شد اصل زمین مسکن مهر که زمین های آن اجاره ۹۹ ساله است را در صورت تقاضای مالکین و ساکنین به آنها بفروشد.

وی در همین رابطه افزود: همچنین مقرر شد پیمانکارانی که صورت وضعیت تنظیم می کنند از زمانی که از دولت صورت حساب دریافت می کنند مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده شوند.

مفتح گفت:در مجوز دیگری مصوب شد بازپرداخت وام های دانشجویی به عنوان سرمایه صندوق های رفاه دانشجویی لحاظ شود تا بنیه این صندوق ها برای استمرار پرداخت وام به دانشجویان تقویت شود.

وی اضافه کرد: طبق مصوبه دیگر وزارت آموزش و پرورش، اجازه یافت برای ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضای آموزشی، ورزشی و تربیتی با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی نسبت به احداث و بازسازی وبهره برداری با تغییر کاربری از زمین هایی که در نقاط مختلف شهرها وجود دارد، اقدام کند و از این طریق امکانات مالی مناسب تری برای آموزش و پرورش تامین شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه میگوید:براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، شرکت ها و بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مکلف شدند ۴۰ درصد بودجه پژوهشی خود را در مقاطع سه ماهه به امور پژوهشی اختصاص دهند.

مفتح تاکید کرد: شرکت های بیمه ای نیز مکلف شدند ۳ هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث خود را براساس جدولی که به تصویب شورای عالی بیمه رسیده است به صورت هفتگی نزد خزانه داری کل کشور به عنوان درآمد عمومی واریز کنند تا صرف هزینه های بیمارستان و امور هزینه ای که بعدا به تصویب می رسد شود.

وی اظهار داشت:نیروهای مسلح مکلف شدند کمک هزینه مسکن کارکنانی که در خانه های سازمانی سکونت دارند را از حقوق آنها کم کرده و به حساب خزانه داری کل کشور واریز کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق افزود: همچنین در خصوص عوارض خروج از کشور مقرر شد عوارض خروج از کشور برای زائران عتبات در سال ۹۸مطابق قانون سال ۹۶ اخذ شود.

مفتح اضافه کرد: زائرانی که بین تاریخ ۲۴ شهریور تا ۱۲ آبان از مرزهای زمینی برای سفر اربعین به عراق سفر می کنند از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند و بقیه کسانی که برای زیارت عتبات خارج می شوند معادل عوارض سال ۹۶ پرداخت خواهند کرد.

وی در پایان گفت: کمیسیون تلفیق تا تبصره ۱۴ لایحه بودجه را مورد بررسی قرار داده است و بعد از تعیین سقف درآمدها وارد بررسی تبصره های هزینه ای لایحه بودجه خواهد شد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47539

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر