حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در نشست با روسای دانشگاه‌های استان یزد:

دانشگاهیان راهکارهای عملی برای اجرایی ‌کردن سند جامع دانشگاه اسلامی ارائه دهند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به سند جامع دانشگاه اسلامی، گفت: روسای دانشگاه‌ها در دانشگاه‌های خود درباره این سند بحث کنند و راهکارهای عملی برای اجرایی ‌کردن آن ارائه دهند.

دانشگاهیان راهکارهای عملی برای اجرایی ‌کردن سند جامع دانشگاه اسلامی ارائه دهند

گیلان خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست با روسای دانشگاه‌های استان یزد با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به دانشگاهیان استان یزد، به دغدغه ایشان در حوزه مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی، دانشگاه کار ویژه‌ها و مسئولیت‌های متعددی دارد که یکی از آن‌ها حل مسائل کشور است.

وی کارنامه موفق تکیه‌ بر دانشگاهیان در امور دفاعی، هسته‌ای، پزشکی و موارد دیگر را یادآور شد و افزود: دانشگاه کانون تجمع نخبگان هر جامعه است و در برابر جامعه مسئولیت دارد، لذا باید در برابر مسائل اجتماعی-فرهنگی، زیست‌محیطی، کم‌ آبی و سایر مسائل کشور هم دانشگاه مواضع فعال اتخاذ کنند.

رستمی دومین کار ویژه دانشگاه را تربیت قوه عاقله و مدیران و مسئولان و شهروندان مطلوب ذکر کرد و گفت: حدود نیمی از جوانان کشور در تأثیرپذیرترین مقطع عمر خود وارد دانشگاهی می‌شوند که ما مدیران آن هستیم و فرصت عظیم اثرگذاری و شکل‌دهی به جریان اصلی نسل آینده کشور در فضاهای دانشگاهی در اختیار ماست که باید نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی افزود: جوان در دانشگاه باید درس زندگی بگیرد و ما باید از دانشجویان انسان‌های بهتری بسازیم. شاهد هستیم که بسیاری از جوانان مراتب بالایی در علم کسب کرده‌اند اما بامهارت‌های زندگی فردی و اجتماعی آشنا نیستند و این نقش دانشگاه است که هر دو را پا به‌پای هم پیش ببرد.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، کار ویژه دیگر دانشگاه را تحول دائمی و گذر از مصرف‌کنندگی به تولیدکنندگی علم دانست و گفت: در بسیاری از عرصه‌ها دارای مقام‌های نخست جهان و از صادرکنندگان محصولات علمی به کشورهای پیشرفته هستیم اما این فرایند را از طریق فرصت و انگیزه دادن به دانشجو باید به سایر عرصه‌ها نیز تسری داد و هدف دشمن که ناامید کردن جوانان نسبت به آینده است را ناکام گذاشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به سند جامع دانشگاه اسلامی که مجموعه‌های اصلی آموزش‌عالی کشور و شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در تدوین آن نقش داشته‌اند، از روسای دانشگاه‌ها خواست تا در دانشگاه‌های خود درباره آن بحث کنند و راهکارهای عملی برای اجرایی نمودن آن ارائه دهند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47626

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر