هاشمی: من را به دلیل اعتقاداتم بازداشت کردند

مجری و خبرنگار آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس تی‌وی یک روز پس از آزادی در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی گفت که دلیل بازداشتش حرفه و اعتقادات وی بوده است.

هاشمی: من را به دلیل اعتقاداتم بازداشت کردند

گیلان خبر: "مرضیه هاشمی" خبرنگار شبکه خبری پرس تی وی که 11 روز در زندانی در آمریکا در بازداشت بود پس از آزادی در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیدپرس گفت که معقتد است دولت آمریکا وی را به دلیل حرفه اش به عنوان یک روزنامه نگار و اعتقاداتش زندانی کرد و این اقدام دولت آمریکا هشداری به وی بود که بگویند "نظاره گر گام های تو هستیم".

وی این مصاحبه را که روز پنجشنبه انجام داده بود از ارائه جزئیات بازداشتش به دلیل محرمانه بودن خودداری کرد اما گفت که بازداشتش ارتباطی به تروریسم نداشته و به حرفه اش و به دلیل این واقعیت که در ایران زندگی میکرده بازداشت شده است.

این خبرنگار آمریکایی الاصل در ادامه گفت که بازداشش هیچ ضرورتی نداشته چون وی داوطلبانه برای پاسخ دادن به سوالات حاضر می شده و از دادگاه فدرال تبعیت می کرده است.

وی با اشاره به شعار انتخاباتی دونالد ترامپ گفت: من مطمئن نیستم که "آمریکا را دوباره بزرگ کنیم" چه معنایی دارد اما اگر این شعار اساسا به معنی فاصله گرفتن هر روزه و بیشتر و بیشتر از حقوق بشر است این برای من آمریکای بسیار با عظمت به نظر نمیرسد.

مرضیه هاشمی که مجری، خبرنگار و مستندساز آمریکایی الاصل شبکه‌ پرس تی‌وی است روز یکشنبه 23 دی ماه بدون اقامه هیچ دلیلی در فرودگاه سنت لوئیس این کشور بازداشت و به یک بازداشتگاه پلیس فدرال آمریکا اف‌ بی‌ آی در واشنگتن دی سی منتقل شد.
در اولین دادگاه هاشمی که روز جمعه 18 ژانویه (28 دی‌ماه) تشکیل شد، قاضی اذعان کرد که ایشان هیچ جرمی مرتکب نشده و در یک پرونده نامشخص صرفا به عنوان آنچه اصطلاحا شاهد کلیدی مطرح می‌شود، بازداشت شده است.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47715

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر