منتقدان برجام خوابند و مواهب آن را نمی‌بینند!

حسن بهشتی پور که از او به عنوان یکی از حامیان برجسته برجام یاد می‌شود روز پنج‌شنبه در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «رایج است که می‌گویند خوابیده را می‌توان با نهیب بیدار کرد، اما آنکه خود را به خواب زده است، نمی‌توان بیدار کرد.

منتقدان برجام خوابند و مواهب آن را نمی‌بینند!

گیلان خبر: حسن بهشتی پور که از او به عنوان یکی از حامیان برجسته برجام یاد می‌شود روز پنج‌شنبه در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: «رایج است که می‌گویند خوابیده را می‌توان با نهیب بیدار کرد، اما آنکه خود را به خواب زده است، نمی‌توان بیدار کرد.

مثل آن کسانی است که امروز کارکرد صنعت هسته‌ای ایران را زیر سؤال می‌برند و ادعا می‌کنند که چرخش سانتریفیوژ‌ها متوقف شده و روی دستاورد‌های هسته‌ای کشور بتون ریخته‌اند». بهشتی پور در ادامه نوشت: «پذیرش حق غنی‌سازی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، تمامی قطعنامه‌های پیشین این شورا را که از ایران خواسته بود تمامی فعالیت‌های غنی‌سازی خود را متوقف کند، بلااثر کرده است».

سایت مشرق در واکنش به این ادعا نوشت: برخلاف ادعای نویسنده، این حامیان برجام هستند که خود را به خواب زده‌اند. جماعتی که تأکید داشتند در دی ماه ۹۴ تمامی تحریم‌های ضدایرانی از جمله تحریم‌های بانکی و مالی به یکباره لغو خواهد شد و نه تعلیق و تأکید داشتند که با برجام مشکل رکود و بیکاری و تورم حل شده و سرمایه خارجی به کشور سرازیر شده و اقتصاد کشور شکوفا می‌شود، اما بعد نعل وارونه زدند و مدعی شدند که اصلاً هدف از برجام، اقتصادی نبود!

برخلاف ادعای حامیان برجام، نه تنها در متن برجام تعبیر «به رسمیت شناخته شدن حق غنی‌سازی ایران» به کار نرفته، بلکه کاملاً برخلاف معاهده NPT ایران با برجام در جهان برای اولین بار به یک «استثنا» تبدیل شده و باوجود فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای، حق غنی سازی بالاتر از ۵/۳ درصد را ندارد. این در حالی است که پیش از برجام غنی سازی ایران به ۲۰ درصد رسیده بود و در مصارف مختلف علمی از جمله تهیه دارو‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47730

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر