«کیک سعدآباد» را چه کسی به خورد جهانگیری داد؟

در حالت خوشبینانه باید معتقد شد جهانگیری نفهمیده که چه دامی در مقابلش پهن شده بود.

«کیک سعدآباد» را چه کسی به خورد جهانگیری داد؟

گیلان خبر: به تازگی تصویری از «اسحاق جهانگیری» د ر فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد او در جمع تعدادی زن و مرد، مشغول برش‌زدن کیک تولد خود در کاخ سعدآباد است.

این تصویری با واکنش‌های منفی فراوانی از جانب کاربران فضای مجازی و کسانی از مقامات کشور مواجه شده است.

*اسحاق جهانگیری، مرد شماره یک دولت روحانی و اصلاح‌طلبی است که تمام وضعیت اقتصادی فعلی ثمره مدیریت او و فعالیت دوستان اصلاح‌طلب اوست.

جهانگیریِ ۶۱ ساله مردیست که در صحبت‌های او سوابقی مثل «کشور در شرایط ته درّه قرار دارد»، «یک عده نگذاشتند دستاوردهای برجام آشکار شود»، «مسئولین بالای کشور دچار فساد هستند» و… دیده می‌شود.

او در عین حال چندی قبل اینطور ادعا کرد که حتی اختیار تعویض منشی خود را هم ندارد!

جدای از این سابقه اما باید هشدار داد که جهانگیری در چه سطحی از آنالیز سیاسی و اشراف به مسائل روز کشور قرار دارد که در عین اینکه می‌داند شخص او و دولت متبوعش در مظانّ تندترین انتقادات اقتصادی و سیاسی قرار دارند اما دست به برگزاری یک جشن تولد در کاخ سعدآباد می‌زند و بی‌خیالی و لبخند خود را به رخ مردم می‌کشد؟!

در حالت خوشبینانه باید معتقد شد جهانگیری نفهمیده که چه دامی در مقابلش پهن شده بود...

دام آدم‌هایی که می‌خواهند جهانگیری را فارغ از غوغای جهان به رخ مردم بکشند و کاخ‌نشینی و لبخندهای راحت‌گزین فردی که مسبب‌الاسباب وضع موجود است را در یک ویترین عمومی قرار دهند. تا بدین وسیله هیزم بیشتری در آتش اعتراض مردم به اوضاع دستکند روحانی و اصلاح‌طلبان بریزند.

و همین آدم‌های مجهول‌الهویه اما معلوم‌الحال بوده‌اند که حرف‌هایی مثل «در شرایط ته درّه هستیم» و «مسئولین بالای کشور دچار فساد هستند» را به جهانگیری یاد دادند تا او بگوید و آتش «فتنه اقتصادی» در کشور گُر بگیرد.

آدم‌هایی که یک بار با پیشنهادات سیاسی به سراغ جهانگیری می‌روند و یکبار هم با یک کیک شکلاتی…!

از باب کنایه بایستی اشاره کرد که آقای جهانگیری در هر سطح نازلی از تحلیل سیاسی هم که قرار داشت اما این نکته بدیهی بود که خوردن کیک شکلاتی برای سلامت یک "سیاستمدار" ۶۱ ساله مضرّ است.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47747

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر