نقدی در نشست تجلیل از سیدمرتضی نبوی:

گره‌های کشور با انتخاب‌های صحیح مردم باز می‌شود

رئیس ستاد جنبش مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در کشور هیچ گره ای نیست که نتوان باز کرد و همیشه تمام این گره‌ها توسط مردم و انتخاب‌های درستشان باز می شود.

گره‌های کشور با انتخاب‌های صحیح مردم باز می‌شود

گیلان خبر: یازدهمین جلسه از سلسله دیدار‌های تبریک‌گویی چهلمین سال انقلاب اسلامی با یاران باوفای امام خمینی (ره) صبح امروز یکشنبه برگزار شد و اعضای ستاد جنبش مردمی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به دیدار سید مرتضی نبوی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رفتند.

در ابتدای این دیدار سردار محمد رضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک گویی چهل سالگی انقلاب اظهار داشت: امام خمینی(ره) همیشه معتقد بودند که حفظ پیروزی خیلی سخت‌تر از کسب آن است.

وی افزود: هیچ انقلابی در جهان به ۳۰ یا ۴۰ سالگی خود نرسیده و بعد از ۵ یا ۱۰ سالگی خود دچار انحراف شد که نمونه تاریخی آن را می توان بعد از رحلت پیامبر صلوات الله علیه مشاهده کرد که بعد از ایشان امت اسلامی دچار انحراف شدند.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران با اشاره به جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب کبیر اسلامی گفت: شروع تشکیل جنبش مردمی از اسفند ماه سال ۹۶ کلید خورد و این جنبش از اوایل سال ۹۷ در خانه شهیدان خالقی پور اعلام موجودیت کرد.

نقدی ادامه داد: هدف از تشکیل این جنبش ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهل سال بود که توسط متخصصان ماهر هر حوزه ارائه شد.

وی با بیان این که این جنبش توانسته است یک خوراک رسانه ای برای دیگر رسانه‌ها در آستانه چهل سالگی انقلاب ایجاد کند تصریح کرد: نکته مهم اینجا است که زمانی که این دستاوردها جمع آوری می شد همه ما را شگفت زده می کرد زیرا انقلاب اسلامی توانسته بود در طول این چهاردهه تمام این دستاوردها را کسب کند و در آخر این دستاوردها در یک کتابی به نام کتاب «گلستان انقلاب» جمع آوری شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این جنبش دیدار و تبریک گویی با یاران با وفای امام(ره) است که هیچگاه از اهداف و آرمان‌های امام(ره) و انقلاب فاصله نگرفته اند و همیشه در این راه ایستاده اند.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است این است که با همه توطئه ها و خطرات توانسته است به چهل سالگی خود برسد و این را باید یادآورشد که در کشور هیچ گره ای نیست که نتوان باز کرد و همیشه تمام این گره ها توسط مردم و انتخاب های درستشان باز می شود.

نقدی با بیان این که آمریکا رو به افول است و امروزه رئیس جمهور آن با ترس ولرز در کشورهای دنیا تردد می کند بیان داشت: آمریکا یک زمانی هزاران میلیارد ذخایر ارزی داشت و می توانست دنیا را اداره کند اما اکنون با ۲۲ میلیارد دلار بدهی یکی از دولت‌های پر بدهی جهان به حساب می آید و رو به افول است یا آمریکایی که زمانی گندم ها را به دریاها می‌ریخت تا قیمت گندم را به دل‌ بخواه خود تنظیم کند امروزه با بیش از ۴۰ میلیون گرسنه مواجه است.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران تاکید داشت: تمام این بیداری های جهانی نشأت گرفته از انقلاب اسلامی است و اکنون این انقلاب توانسته است در قلب ها و جان های مردم منطقه نفوذ کند.

نقدی با بیان اینکه گفتمان انقلاب ثابت کرده است که گفتمان پایان ناپذیری است گفت: لیبرالیسم ۲۰۰ سال و بدون هیچ مزاحمتی وقت و زمان داشت اما نتیجه آن چه شد ایجاد شنبه های سیاه فرانسه و انحطاط جوامع غربی.

در ادامه دیدار سیدمرتضی نبوی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: فرارسیدن چهل سالگی انقلاب اسلامی را به مقام معظم رهبری و تمامی ملت شهیدپرور ایران تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: هدف بنیانگذار این نهضت و همچنین رهبر معظم انقلاب هدف های کوتاه و مقطعی نبود بلکه اهداف آنها رسالت جهانی بود هدف اول این نهضت براندازی نظام طاغوتی در داخل کشور بود و هدف بعدی آن ساقط کردن رژیم صهیونیستی در منطقه و سومین هدف بر هم زدن نظام دو قطبی در جهان بود.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید داشت: بحمدالله هدف اول محقق شد و هدف دوم یعنی نابودی رژیم صهیونیستی درحال پیشرفت و انجام است که اکنون می توانید مشاهده کنید که این رژیم در چه انزوایی به سر می برد.

نبوی گفت: زمانی که انقلاب اسلامی پیروز شد در آن زمان یکی از سران رژیم صهیونیستی اذعان داشت که در منطقه زلزله ای رخ داده است که این زلزله می‌تواند تبعات ویران کننده ای برای ما داشته باشد آن زلزله همان انقلاب اسلامی بود.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب و یک جنبش جدیدی بود بیان داشت: انقلاب توانست نظم نوین جهانی را بر هم بزند و دین که یک سابقه سنتی داشت را با سیاست پیوند زده و یک نظم جدیدی را ایجاد کند.

نبوی افزود: بعد از وقایع انقلاب در نشست گوادلوپ سران سه کشور قدرتمند جمع شده بودند سران انگلیس و فرانسه درحال قانع کردن رئیس جمهور آمریکا بودند که در ایران دیگر کار از کار گذشته است.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید داشت: انقلاب اسلامی توانست بعد از چندین قرن یک لشکر اسلامی متشکل از تمامی مسلمانان ایجاد کند که چنین اقدامی را هیچ گاه در تاریخ مشاهده نمی کنید.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها اهداف بزرگی در منطقه خاورمیانه داشتند اما این اهداف توسط انقلاب اسلامی نقش برآب شد و زمانی که متوجه شدند نمی‌توانند در مقابل انقلاب اسلامی بایستند از اقدامات خود خسته شدند و اکنون تمام تمرکزشان را بر روی منطقه آمریکای جنوبی یعنی ونزوئلا گذاشته اند که قطعاً درآنجا هم شکست خواهند خورد.

نبوی گفت: به طور قطع می توان گفت که پشتیبان و حمایت کننده این انقلاب ، حضرت ولی عصر(عج) است که همیشه در دوران خطرات با عنایت خود به انقلاب کمک کرده است.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یکی از اهداف امام خمینی(ره) تغییر روابط جهانی بود گفت: انشاءالله این هدف را که بر اساس آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی است برقرار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که من در دهه ۴۰ و ۵۰ در دروس فنی مهندسی تحصیل می‌کردم با خود فکر می‌کردم که آیا ماهم می‌توانیم چنین اقدامات علمی انجام دهیم و همیشه ناامید بودم اما انقلاب اسلامی توانست این احساس را در ما ایجاد کند که ما می توانیم و این موارد تماما از برکات انقلاب اسلامی است.

نبوی گفت: انقلاب راه ۴۰ ساله را آمده است و از این به بعد هم راهی طولانی را در پیش رو دارد باید دربخش اقتصاد کارهای جهادی انجام شود و بر طبق آرمان‌های اسلامی یک اقتصاد اسلامی و فارغ از وابستگی ایجاد شود که دشمنان نتوانند از این طریق بر کشور فشار بیاورند یک زمانی دشمنان از طریق نظامی و یا بخش علمی بر ما فشار می آوردند اما امروزه نمی‌تواند باید در بخش اقتصاد هم به این جا برسیم.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بیان داشت: یکی از ثمرات شیرین انقلاب اسلامی تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و ثمره دیگر آن تشکیل بسیج مستضعفین است که تبدیل به یک الگو در تمام عرصه‌ها شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47853

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر