روحانی مجتهد است/ پس می‌تواند نظریات فقهی بدهد

مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با روزنامه آرمان گفته است: رئیس‌جمهور کشور در اصل یک شخصیت مذهبی مجتهد و عضو شورای خبرگان است، بنابراین او می‌تواند نظریاتی فقهی، دینی و مذهبی ارائه دهد.

روحانی مجتهد است/ پس می‌تواند نظریات فقهی بدهد

گیلان خبر: مرتضی مبلغ، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با روزنامه آرمان گفته است: رئیس‌جمهور کشور در اصل یک شخصیت مذهبی مجتهد و عضو شورای خبرگان است، بنابراین او می‌تواند نظریاتی فقهی، دینی و مذهبی ارائه دهد. اینکه یک فرد مجتهد نقطه نظراتی را مطرح می‌کند می‌تواند مورد نقد دیگران قرار گیرد، اما افرادی که اینگونه به بهانه‌های واهی و مختلف دست به حمله، هجمه و تخطئه می‌زنند از سویی شخصت خودشان را به جامعه نشان می‌دهند که به جای انتقاد سازنده هرچه به ذهن و زبان‌شان می‌آید را مطرح می‌کنند و دست به موضع‌گیری‌های ناصواب می‌زنند، جای تامل دارد. از سوی دیگر هم برخی به جهت آنکه دولت و رئیس‌جمهور خلاف منویات و نقطه‌نظرات آنها به روی کار بیاید و در هر زمانی دست به هجمه و تخطئه می‌زنند.

یادآور می شود هرچند آقای روحانی معمم بوده و در مجلس خبرگان نیز عضویت دارند اما نظرات عجیب ایشان پیرامون اسلام رحمانی، مبنای ولایت، صلح امام حسن(ع)، واقعه کربلا، نقد امام زمان(عج)، مقوله حجاب بانوان و... هیچ سنخیتی با مبانی دینی نداشته و در همان زمانی که آقای رئیس جمهور این سخنان عجیب را مطرح می کرد بلافاصله از سوی مراجع تقلید و دیگر شخصیت های برجسته حوزه مورد انتقاد قرار می گرفت و مستدلا پاسخ ایشان را می دادند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 47913

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر