بیانیه جمعی از تشکل‌های مردم‌بنیاد

مشکلات اقتصادی؛ نتیجه قصور در اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی

در بیانیه جمعی از تشکل‌های مردم‌بنیاد آمده است: علی‌رغم ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، تبیین و تاکید مقام معظم رهبری برای تحقق آنها بایستی دردمندانه اعلام کنیم که مسئولین و نهادهای حاکمیتی در تحقق آن قصور و تقصیر داشته‌اند و نتیجه آن همچنان وجود مشکلات اقتصادی برای مردم می‌باشد.

مشکلات اقتصادی؛ نتیجه قصور در اجرای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی

گیلان خبر: جمعی از نهادها و تشکل‌های ملی مردم بنیاد در سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بیانیه‌ای صادر کردند که متن کامل آن در ادامه آمده است.

«اگر مملکت وابستگی اقتصادی داشته باشد همه‌جور وابستگی‌ها دنبالش می‌آید»

(صحیفه‌ امام، ج۱۱، ص۴۲۶)

29 بهمن 1392 سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به منظور مقابله با جنگ تمام‌عیار اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

علی‌رغم ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، تبیین و تاکید مقام معظم رهبری برای تحقق آنها از سویی، و هجمه ناجوانمردانه اقتصادی از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران، بایستی دردمندانه اعلام کنیم که مسئولین و نهادهای حاکمیتی در تحقق آن قصور و تقصیر داشته‌اند و نتیجه آن همچنان وجود مشکلات اقتصادی برای مردم می‌باشد.   

از این رو در بیانیه اخیر راهبردی گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری ارائه فرمودند، آمده است که: «در اقتصاد اسلامی راه نجات از اقتصاد ضعیف و وابسته و فاسد دوران طاغوت را به ما نشان داد ولی عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را از بیرون و درون دچار چالش ساخته است. چالش بیرونی تحریم و وسوسه‌های دشمن است که در صورت اصلاح مشکل درونی، کم اثر و حتی بی اثر خواهد شد. چالش درونی عبارت از عیوب ساختاری و ضعف‌های مدیریتی است».

بر این باوریم که پیروزی در این نبرد تمام‌عیار اقتصادی، تنها با مشارکت مردم و تکیه بر قدرت بی پایان آنها ممکن است، تجربه شیرین و گرانبهای پیروزی انقلاب اسلامی، موفقیت در جهاد سازندگی، بالندگی بسیج و پیروزی در دفاع مقدس شواهد و مویدات روشن و ارزشمندی است که ما را سرشار از امید و ایمان و نشاط می‌نماید.

بدین جهت ما جمعی از نهادها و تشکل‌های ملی مردم‌بنیاد که از طرفی دغدغه، احساس تعهد و مسئولیت داشته و از طرف دیگر کاستی‌ها و محرومیت‌ها و رنج‌های مردم مستضعف و وفادار خویش را مشاهده کرده‌ایم، متعهد شده‌ایم که با هم افزایی و همکاری مشترک، و با اعتقاد به اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه و آله) و آرمان‌های امام خمینی(ره) و تحت ولایت امام خامنه‌ای(مد ظله‌ العالی) مبارزه با جنگ اقتصادی را نخستین اولویت خود قرار داد و خود را متعهد می‌دانیم که برای تحقق ابعاد متعدد اقتصاد مقاومتی همراه با حضور اقشار مختلف مردم نهایت تلاش خویش را مبذول داریم.

از این رو از مسئولین محترم، برای رفع معضلات اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی در خواست عمل به این فرمایشات ولی امرمان را داشته که فرمودند:

- از مسئولین می‌خواهیم به مردم اعتماد کنند، به نیروی داخلی اعتماد کنند، سعی کنند این سرچشمة فیاض تمام نشدنی را در داخل، خروشان وجوشان کنند، این اگر شد همة درهای بسته باز خواهد شد». (28/11/92)

- اقتصاد مقاومتی، یعنی در داخل کشور، ساخت اقتصادی و بنای اقتصادی جوری باشد که از نیروهای مردم استفاده شود، کمک واقعی گرفته شود. (29/11/93)

- مسئولین باید زمینه ها را، مدل ها را، فرمول‌های عملی و قابل فهم عموم را، فرمول‌های اعتماد بخشی را برای مشارکت مردم فراهم کنند. (20/7/90)

 در پایان با تعهد و بیعت ویژه با مقام عظمای ولایت برای پیگیری و تحقق اقتصاد مقاومتی همچنان که ایشان فرموده‌اند اعلام می‌داریم که: «هیچ بن بست و مشکل غیر قابل حلّی در کشور وجود ندارد و ما به فضل الهی و با عزم و اراده مردم و مسئولان و با استفاده از ظرفیت بی بدیل جوانان و نخبگان توانمند ایران عزیز و با فعال کردن ظرفیت‌ها و منابع ممتاز کشور، یقیناً بر مشکلات درونی و تحمیلی فائق خواهیم آمد.» (18/7/1397)

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48061

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر