ماجرای برآشفته شدن آیت الله مومن در یک مصاحبه

در آن مصاحبه مرحوم مومن سخنان بسیار مهم و دقیقی را مطرح کرد که تا هفته ها کاملا فضای خبری درباره انتخابات خبرگان را تحت الشعاع خود قرار داد.

ماجرای برآشفته شدن آیت الله مومن در یک مصاحبه

گیلان خبر: محمد مهدی رحیمی، فعال رسانه ای و سردبیر خبرگزاری مهر به مناسبت رحلت آیت الله مومن به نقل خاطره ای از دیدارش با این عالم مجاهد و انقلابی پرداخت:

انا لله و انا الیه راجعون
آیت الله محمد مومن، از نسل اول علمای انقلابی هم به جوار رحمت حق رفت. آذر نود و چهار و در بحبوحه بحثها و جدلها پیرامون انتخابات پیش روی مجلس خبرگان رهبری، دوستی واسطه شد تا با آیت الله که آن روزها مسئول برگزاری آزمون اجتهاد خبرگان هم بود، گفتگویی بگیریم. ملاقات با روحانی برجسته ای که در چندین رویداد خاص تاریخ انقلاب نقش آفرینی کرده، انقدر جذابیت داشت تا خود به همراه خانواده در بعدازظهر پنج شنبه ای راهی قم شوم. از همان ابتدای کار، مجذوب خانه محقر و بسیار ساده آیت الله شدم که با حداقل وسایل اما مملو از کتاب، فضای کاملا طلبگی را بوجود آورده بود. خانه ای بسیار قدیمی در محله ای فقیرنشین که برای رسیدن به اتاق کار و مطالعه ایت الله باید چندین پله آهنی را طی میکردی. در آن مصاحبه مرحوم مومن سخنان بسیار مهم و دقیقی را مطرح کرد که تا هفته ها کاملا فضای خبری درباره انتخابات خبرگان را تحت الشعاع خود قرار داد. ماندگارترین بخش از آن سخنان آنجا بود که از ایشان پرسیدم برخی می گویند فقهای شورای نگهبان نظرات شخصی شان را در انتخابات دخالت میدهند، ناگهان به شدت برآشفته شد، چند دقیقه ای مکرر سرفه می کرد و بریده بریده سخن می گفت، حقیقتش نگران شان شدم و دیدم با این شرایط دیگر نمی شود مصاحبه را ادامه داد. مصاحبه را با این پاسخ ایت الله پایان دادیم: "چه فایده‌ای برای آقای جنتی ۹۰ ساله یا برای من که در شورای نگهبان هستم دارد؟ مگر می‌خواهیم کاخی بسازیم، حقوقی بدست بیاوریم یا عنوانی درست کنیم؟ امروز گرفتاری‌های شورای نگهبان ما را از تمام درس و زندگی‌مان بازداشته است ..." رحمت الله علیه.

پ.ن: تابستان امسال و در اوج تخریب ها علیه مسئولین و رو شدن اسناد و تصاویر زندگی اشرافی برخی آقایان، پیگیری کردم تا دوربین "بدون_تعارف" به منزل ساده و محقر ایت الله مومن برود و جلوه ای واقعی از آنچه زندگی مدیران انقلاب باید باشد، به تصویر بکشد. امیدوارم در این روزها بار دیگر این برنامه از تلویزیون پخش شود

 

 

منبع: جهان

کد مطلب: 48125

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر