دهقان: حاشیه‌سازی ظریف قابل گذشت نیست

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: اقدام آقای ظریف و حاشیه سازی که توسط ظریف انجام شد، به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

دهقان: حاشیه‌سازی ظریف قابل گذشت نیست

گیلان خبر: محمد دهقان، نائب رئیس کمیسیون ولایی و دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی  با اشاره به استعفای ناگهانی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: سالهای بسیاری در برابر توطئه‌های آمریکائی_صهیونیستی که در صدد ایجاد یک جنگ نیابتی در منطقه بود مقاومت انجام شد. بسیج جهان اسلام تشکیل شد و بینی آمریکا، اسرائیل و آل سعود در سوریه و عراق به خاک مالیده شد.

وی ادامه داد: سفر بشار اسد به تهران در واقع بیش از هرچیز پیام پیروزی قاطع علیه آمریکا، اسرائیل و آل سعود بود. همچنین ملاقات محور مقاومت با رهبر محور مقاومت در این شرایط حساس در واقع هم اعلام همبستگی کامل جبهه مقاومت در جهت پیشبرد اهداف آتی این جبهه بود و هم اعلام وفاداری بشار اسد به جمهوری اسلامی ایران در راستای مشارکت اقتصادی و رونق اقتصادی  ایران در شرایط  تحریم‌ها بود.

دهقان در تشریح بیشتر ابعاد سفر بشار اسد به تهران گفت: در واقع بشار اسد با سفر خود به تهران در پی این امر بود که اعلام کند که بازار سوریه در اختیار ایران خواهد بود و ایران در بازسازی سوریه مشارکت خواهد داشت به بیانی دیگر مشارکت ایران در بازار سوریه خود می‌تواند حلال  بسیاری از مشکلات اقتصادی داخل کشور باشد، بنابراین ملاقات بشار اسد با رهبری جمهوری اسلامی ایران و رئیس‌جمهور کشور یکی از بزرگترین دستاورهای محور مقاومت در منطقه غرب آسیا بوده و از سوی دیگر هم بستری  برای همکاری بین سوریه و ایران و جهبه مقاومت جهت مقابله با تحریم های آمریکا بود.

نائب رئیس کمیسیون ولایی افزود: متاسفانه در این شرایط دشمنمان جمهوری اسلامی ایران تاب تحمل این دستاورد بزرگ را نداشته و جوسازی‌ها را آغاز کردند که در موازات جوسازی‌های خارجی اتفاق ناگواری هم در داخل ایران رخ داد و شاهد بودیم که محمد جواد ظریف  وزیر خارجه کشورمان اقدامی را انجام داد که اگر تمامی مخالفین جمهوری اسلامی ایران دست در دست هم می‌دادند تا این دستاورد بزرگ را به حاشیه ببرند،  چنین توانی نداشتند اما متاسفانه این حاشیه‌سازی که در زمینه استعفای آقای ظریف اتفاق افتاد، این دستاورد بزرگ ملی و بین المللی ایران را به حاشیه برد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من این کاری که آقای ظریف انجام داد و حاشیه سازی که توسط ظریف انجام شد به هیچ وجه قابل گذشت نبوده و  اگر او حتی دغدغه و ناراحتی هم با رئیس‌جمهور داشتند یا حتی اختلافی اگر درون خانواده نظام بود، نباید این اختلاف بهانه‌ای می شد که اینگونه به دستاورهای جمهوری اسلامی ایران  و دستاوردهای ملت ایران ضربه بزند.

دهقان تصریح کرد: من تاکید می‌کنم که اگر  او حتی از اقای رئیس‌جمهور هم ناراحت شد و با ایشان اختلاف پیدا کرد، باید اجازه می‌دادند تا این دستاورد بزرگ نتیجه اش را در دنیا گذاشته و آثار مثبت خود را نمایان کند  و سپس  بعد از دو هفته به رئیس‌جمهور استعفایش را ارائه می‌کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حداقل تدبیر و حداقل نگاه به منافع ملی ایران  این بود که ظریف در این موقع عدم حضور خودش را در جلسه بشار اسد با رئیس جمهور به روی خود نیاورده و تسویه حساب خود را با رئیس‌جمهور به آینده موکول کند.

منبع: جهان

 

 

کد مطلب: 48138

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر