امام جمعه قم:

بیانیه «گام دوم انقلاب» منشوری ارزشمند برای نظام است/سفر رئیس جمهور به عراق اقتدار ایران را نشان داد

امام جمعه قم با بیان اینکه بیانیه گام دوم منشوری برای انقلاب اسلامی است که باید در برنامه‌ریزی‌ها به این منشور مراجعه شود گفت: این بیانیه در عین فشردگی جامع بوده و نشان دهنده تجربه رهبر معظم انقلاب است.

بیانیه «گام دوم انقلاب» منشوری ارزشمند برای نظام است/سفر رئیس جمهور به عراق اقتدار ایران را نشان داد

گیلان خبر: آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که دامن گیر کشورها و جوامع می‌شود به دلیل نادیده گرفته شدن عدالت است، گفت: اگر عدالت را در جامعه اجرا کردیم در بحران‌ها مردم در کنار مسؤولان قرار می‌گیرند و اجرای عدالت به نوعی بازگشت سرمایه است.

امام جمعه قم با اشاره به فرارسیدن ماه رجب اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که شاهد گسترش آن در کشور و دیگر نقاط دنیا هستیم مسئله اعتکاف است که از برگزار کنندگان این مراسم تقدیر و تشکر داریم.

وی با اشاره گرامیداشت سالروز ولادت امام علی(ع) افزود: بنابر تعبیر پیامبر گرامی اسلام برشمردن فضائل حضرت علی(ع) امری غیرممکن است؛ این مناسبت خجسته را صمیمانه تبریک می‌گویم.

حسینی بوشهری سالگرد ارتحال حاج سیداحمد خمینی فرزند امام راحل را تسلیت گفت و ادامه داد: ایشان امین و مشاور امام بود و بعد از ارتحال ایشان ثابت کرد که سربازی فداکار در کنار رهبری است. ولایتمداری را با مواضع خودش به اثبات رساند و فرمود همان موضع که در برابر امام داشتیم در برابر رهبر انقلاب داریم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران مقاومتی ستودنی در برابر همه ابرقدرت‌ها داشته و دارد، خاطرنشان کرد: باید از فرصت‌های سال جدید استفاده کرده و سعی کنیم دیگران را در شادی خود شریک کنیم.

مبادا به بهانه عید حریم اسلام شکسته شود

امام جمعه قم با اشاره به اینکه در ایام نوروز زمینه صله رحم و افزایش ارتباطات و دیدار با آشنایان و اقوام فراهم است، خاطرنشان کرد: ولنگاری در جامعه اسلامی معنا ندارد؛ مبادا به بهانه شادی و عید عده‌ای مرزها و حریم اسلامی را بشکنند و ما هم بی‌تفاوت باشیم.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری صادر شده است، افزود: بیانیه گام دوم منشوری برای انقلاب اسلامی است که باید در برنامه ریزی‌ها به این منشور مراجعه شود؛ این بیانیه در عین فشردگی جامع بوده و نشان دهنده تجربه رهبر معظم انقلاب است و در این بیانیه به گذشته، حال و آینده توجه شده است.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه ایشان اولویت های کلیدی را در هفت سرفصل تبیین کردند خاطرنشان کرد: ایشان در دیدار خبرگان فرمودند باید نسل اول و دوم انقلاب زمینه انتقال تجربه به نسل‌های بعدی مهیا کنند و منظور پیرزدایی از جامعه نیست.

پیام بیانیه گام دوم برای دوست و دشمن

وی با اشاره به پیام بیانیه گام دوم انقلاب برای دشمنان تصریح کرد: آنها می‌خواستند انقلاب را متوقف کنند ولی اکنون 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و این گام دوم برای 40 سال آینده است.

امام جمعه قم پیام بیانیه گام دوم برای دوستان انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: این 40 سال مرهون ایستادگی مردم بوده است و هرکجا که ما به پیروزی رسیده‌ایم مددهای غیبی الهی در کنار ما قرار گرفته است.

وی با اشاره به دیدار اعضای خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری افزود: در اجلاسیه خبرگان رهبری مسئله بیانیه گام دوم و معیشت مردم در دستور کار خبرگان رهبری قرار داشت و تک تک اعضای خبرگان مشکلات مردم را لمس کرده و هر کجا که زمینه‌ای برای اظهار نظر ببینند از مشکلات مردم سخن می‌گویند.

حسینی بوشهری با اشاره به حضور وزیر اقتصاد و دارایی در اجلاسیه خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در نطق ریاست مجلس خبرگان و سایر نطق‌ها این مسئله به صورت برجسته مطرح بود و مشخص است که مجلس خبرگان رهبری نسبت به فساد در جامعه دغدغه دارد.

وی گفت: مقام معظم رهبری به نقطه‌ای کلیدی اشاره کردند و فرمودند که مردم باید به این فهم برسند که در برابر چالش‌ها و مشکلات مسئله و سخن در این است که چه موضعی می‌خواهیم اتخاذ کنیم؛ موضع ما از روی احساسات است یا همراه با کنترل، از روی شجاعت است یا ترس.

امام جمعه قم ادامه داد: باید مردم و مسؤولان در اتخاذ مواضع حساب شده عمل کرده و از فرصت‌ها و تهدیدها بهره ببریم و یک‌جانبه گرایی نداشته باشیم.

وی با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضاییه خاطرنشان کرد: رهبری در 8 بند دستورالعملی ارزشمند را مطرح فرمودند که امیدواریم آیت الله رئیسی به مسائل مختلف دستگاه قضایی بپردازند. جوان گرایی، مردمی بودن، کاهش اطاله دادرسی و ... باید در دستگاه قضایی مورد دقت و ملاحظه قرار گیرد.

حسینی بوشهری با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور عراق اظهار کرد: این سفر اوج اقتدار ایران را نشان داد؛ در حالی که آمریکایی‌ها هزینه ای هنگفت در عراق داشتند ولی مجبور هستند شبانه به عراق سفر کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای اقتصادی این سفر خاطرنشان کرد: باید ارتباطات خود را با همسایگان هرچه بیشتر تقویت کنیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48161

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر