بسته جدید تحلیل و خبر «گیلان خبر» منتشر شد؛

از تلاش برای حمایت از سران فتنه در مجلس تا رقص زوج جوان در میدان اصلی شهر

مطالب این بخش از بین صدها عنوان مطلب تولیدی در سایتها و روزنامه های خبری انتخاب و جهت استفاده مخاطبین عزیز گیلان خبر ارائه خواهد شد.

از تلاش برای حمایت از سران فتنه در مجلس تا رقص زوج جوان در میدان اصلی شهر

گیلان خبر: پیگیری اخبار سیاسی گاها کمتر دیده شده روز، موضوعی است که از این پس به شکل متناوب در گیلان خبر، تحت عنوان «بسته خبر و تحلیل گیلان خبر» پیرامون اخبار برگزیده سیاسی کشور و به شکل اختصاصی منتشر خواهد شد.

مطالب این بخش از بین صدها عنوان مطلب تولیدی در سایتها و روزنامه های خبری انتخاب و جهت استفاده مخاطبین عزیز گیلان خبر ارائه خواهد شد.
تلاش تحریریه سرویس سیاسی گیلان خبر بر آن است که این بخش به شکل متناوب تهیه و در اختیار مخاطبین عزیز قرار گیرد.
 

***

روحانی منتقد صدا و سیماست
گیلان خبر: علی یونسی، مشاور رئیس جمهور در مصاحبه ای با تاختن به صدا و سیما گفت: «متاسفانه صداوسیما در جایگاه رسانه اپوزیسیون نسبت به دولت عمل می‌کند. این در حالی است که جایگاه رسانه ملی، جایگاه یک رسانه اپوزیسیون نیست. اصولا صداوسیما باید حامی رییس‌جمهور باشد و در عین حال نظرات مردم را در رابطه با دولت منعکس کند. دولت نسبت به رفتار صداوسیما در قبال دولت، نقدهای جدی دارد. شخص رییس‌جمهور و ارکان دولت هم منتقد رفتارها و عملکرد صداوسیما در قبال دولت هستند.علاوه بر شبکه‌های سراسری در استان‌ها هم، صداوسیما عملکرد مناسبی در قبال دولت و سفرهای استانی رییس‌جمهور ندارد.»

به گزارش گیلان خبر، از زمان روی کار آمدن دولت جدید، شاهد حملات گسترده دولت و حامیان آن نسبت به صدا و سیما هستیم. کاهش شدید بودجه صداوسیما و حملات رسانه ای شدید حامیان دولت نسبت به این نهاد موضوعی است که به عینه منشاهده می شود. تلاش برای راه اندازی شبکه تلویزیونی ویژه دولت نیز چند روز پیش از سوی حامیان دولت مطرح شده است که گیلان خبر در بسته قبلی خبر و تحلیل خود به آن پرداخته بود.


***

تلاش برای حمایت از سران مزدور فتنه در صحن علنی مجلس
گیلان خبر: علی مطهری نماینده پرحاشیه تهران در گفتگو با روزنامه شرق بار دیگر پیگیر قضیه سران فتنه شد و گفت: من از وزیر دادگستری سوال کردم که دلیل ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی چیست و چرا این افراد تعیین تکلیف نمی‌شوند؟ وزیر دادگستری هم توضیحاتی ارایه کردند ولی من قانع نشدم و قرار شد سوال به صحن بیاید.

به گزارش گیلان خبر، روزنامه شرق با آب و تاب فراوان این اظهارات علی مطهری را پوشش داد. در این زمینه گفتنی آن است که اظهارات علی مطهری که در دولت روحانی به وکیل الدوله بودن معروف شده را نباید زیاد جدی گرفت. تلاش حامیان فتنه برای مطرح کردن دوباره کسانی که هشت ماه کشور را به اشوب کشیدند موضوعی است که قطعا نتیجه ای جز پرکردن صفحات رسانه های معاند نخواهد داشت.
افرادی چون علی مطهری باید بدانند سران فتنه همین که هنوز نفس می کشند از صدقه سر نظام است، وگرنه نتیجه اعمال شنیع این افراد در هر نظام و هر حکومت دیگری نیز مشخص است.

***

حجاب در دانشگاه آزاد از خیابان ها بهتر است.
گیلان خبر: طه هاشمی، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد  اسلامی در گفتگو با روزنامه خاندان هاشمی رفسنجانی با اشاره به وضعیت حجاب در دانشگاه آزاد گفت: فکر می‌کنم کسانی که به وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه آزاد انتقاد دارند باید بروند در خیابان ولیعصر قدم بزنند. قسم می‌خورم وضع دانشگاه‌های ما به‌مراتب از وضعیت خیابان ولیعصر تمام شهر‌ها بهتر است.
راستش بعضی وقتها چیزی نباید گفت.

***

دستگیری انحرافیون فرقه مشائیه
گیلان خبر: در روزهای اخیر، خبرهایی پیرامون بازداشت برخی از نزدیکان مشایی در رسانه ها منتشر شده است. روزنامه دولتی ایران در این زمینه نوشت: «بهمن شریف‌زاده» از یاران نزدیک رئیس دولت قبل و اسفندیار رحیم مشایی با حکم دادگاه ویژه روحانیت بازداشت و روانه زندان اوین شد. شریف‌زاده در اردیبهشت سال گذشته رئیس ستاد انتخاباتی «زنده باد بهار» بود» که برای پیروز شدن مشایی در انتخابات تلاش می‌کرد.
همچنین داوری از دیگر نزدیکان مشایی نیز بازداشت شده است.
به گزارش گیلان خبر این بازداشت ها در صورتی است که در روزهای اخیر اخبار فراوانی پیرامون نزدیکی جریان انحرافی با بخشی از بدنه دولت فعلی به گوش می رسید.

***

از کلیپ هپی ها تا رقص زوج جوان در میدان نقش جهان اصفهان
گیلان خبر: پس از کلیپ رقص موسوم به هپی در روز شنبه کلیپ رقص یک زوج اصفهانی در میدان نقش جهان اصفهان برجسته شد. این کلیپ نیز مسیری چون کلیپ هپی را پیموده و ظاهرا هدف مشترکی با کلیپ هپی و کمپین آزادی های یواشکی دارد.
به نظر می رسد که برنامه ای هدفمند در قبح شکنی بیشتر به ویژه در حوزه حجاب در سطح جامعه طراحی شده است که توجه بیشتر مسئولین فرهنگی و امنیتی و نیز فعالان فرهنگی را می طلبد.

***

آمریکا موشک های سجیل و عاشورای ایران را می خواهد.
گیلان خبر: دبکافایل در تحلیلی پیرامون آخرین نشست ایران و 1+5 نوشت: «آمريكا اعلام كرده كه خواستار محدوديت در موشك هايي با برد متوسط نيست كه داراي ظرفيت هدف قرار دادن "فقط" اسرائيل - عربستان و كشورهاي خليج فارس هستند اما توافق هسته اي جامع در متن نهايي خود بايد محدوديت هايي را در رابطه با موشك هاي "سجيل 1"- سفير- "سيمرغ" ( با قابليت پرتاب ماهواره )- "عاشوراي 1" و "عاشوراي 2" (به عنوان نسخه هاي ديگري از مدل سجيل ) قائل شود.»
وادادگی مذاکره کنندگان در دور اول مذاکره که به شاهکار ژنوچای منجر شد، سبب پر روشدن طرف آمریکایی شده است. اما نهایت در پاسخ به این گستاخی ها باید گفت: زهی خیال باطل!! در همین زمینه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: روسیه موافق است که موشک ها نباید در دستور کار مذاکرات هسته ای قرار داشته باشند.

 

کد مطلب: 604

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر