ناتو هیچ تهدیدی علیه روسیه به شمار نمی‌رود

سخنگوی ناتو تاکید کرد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی هیچ تهدیدی برای روسیه به شمار نمی‌رود و این سازمان به دنبال همکاری سازنده با مسکو است.

ناتو هیچ تهدیدی علیه روسیه به شمار نمی‌رود

به گزارش گیلان خبر : اوانا لونگسکو سخنگوی ناتو روز گذشته در مصاحبه با اسپاتنیک تصریح کرد که ناتو تهدیدی علیه روسیه یا هیچ کشور دیگری نیست.

بر اساس این گزارش، اظهارات سخنگوی ناتو در شرایطی است که روسیه دکترین جدید نظامی خود را به تازگی اعلام کرده است که بر اساس آن اقدامات اخیر ناتو در شرق اروپا یکی از مهمترین تهدیدات علیه امنیت ملی روسیه ارزیابی شده است.

وی در ادامه افزود: هر اقدامی از سوی ناتو برای تامین امنیت اعضای خود بوده و به روشنی ماهیتی دفاعی دارد. این اقدامات متناسب بوده و بر اساس قوانین بین المللی است.

سخنگوی ناتو گفت: اقدامات روسیه شامل اتفاقات اخیر اوکراین نقض قوانین بین المللی بوده و امنیت اروپا را به خطر انداخته است. ناتو به تلاش خود ادامه خواهد داد تا روابطی سازنده با روسیه داشته باشد همان طور که ما در دو دهه گذشته این کار را انجام داده ایم.

بحران اوکراین موجب شده تا سطح روابط روسیه و غرب به شدت کاهش یابد و به پایین ترین سطح پس از جنگ جهانی دوم برسد. ناتو در ماه های اخیر نیروهای بیشتری را در منطقه بالتیک مستقر کرده است. اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود بهانه ای برای ناتو شده تا حضور نظامی خود در منطقه را افزایش دهد.

کشورهای غربی بارها روسیه را به دست داشتن در بحران شرق اوکراین متهم کرده و بر اساس این ادعاها تحریم های اقتصادی و تجاری زیادی را علیه مسکو اعمال کرده اند.

کد مطلب: 6297

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر