نامه الهام چرخنده به مسیح علی نژاد

لهام چرخنده بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون ایران در نامه ای که به بانی این پروژه نوشته، شخص او را مورد خطاب قرار می‌دهد و سوالاتی را از وی مطرح می‌کند که خواندش خالی از لطف نیست.

نامه الهام چرخنده به مسیح علی نژاد

گیلان خبر : در پی ایجاد کمپین "آزادی یواشکی" توسط مسیح علی نژاد در فیسبوک و نمایش تصاویر زنان بی حجاب ایرانی در آن، الهام چرخنده بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون نامه ای به بانی این پروژه نوشته، شخص او را مورد خطاب قرار داده و  سوالاتی را از وی مطرح کرده است که در ذیل می آید:

زن…

تو نامت مسیح نیست. نامت معصومه است. و فامیل تو بیان گر تمام نوشته من.

تو معصومه علینژاد هستی…چه زیباست که بی اجازه از سوی بانوان عفیف ایرانی ملعبه ای نباشی جغجغه گونه بردست تیربون‌های مخفی و زیر زمینیِ بی دین و ریشه دور از وطن و آئینمان.

معصومه:

تو فرزند ایران زمین در تیررس سخره نامردانی هستی که تو را تا دیروز زن مسلمان می‌دانستند… خودت را شاید قلمت را و ای کاش باورت را… هنوز هم دیر نیست که بدانی زنان ایرانی ما چه مسلمان و چه غیرمسلمان همیشه تمام زیبائی شان به نجابت و غیر دسترس بودن قامت و دل و باورشان بوده است.

زن عفیف ایرانی همانانی هستند که مادران قانع و فداکار و مهربان و نجیب و فعال و با ایمان فرزندانشان می‌باشند.می‌شناسم همسر شهیدی از هموطنان آشوری را که باداشتن مدرک تحصیل فوق لیسانس پرستاری، سال ۵۷ از ایران نرفته چرا که خود را یک ایرانی با غیرت میداند و بر این مهم پابرجاست که هر اتفاقی در ایران بیافتد همه ایرانی هستیم و باید از ناموس وطن، ناموس خاک و ناموس مرز دفاع کنیم.

آزادی یواشکی تو؛ اشک‌های یواشکی مادری را که می‌ترسد فرزند خردسالش بفهمد پدرش شهید شده را نادیده می‌گیرد.آزادی یواشکی تو؛ خون‌های یواشکی ای که از شهیدی آرام آرام پشت خاک ریز و در حسرت دیدن فرزند دو ساله اش می‌ریخت را نادیده می‌گیرد.

آزادی یواشکی تو دردهای جانبازی که سی سال است با دستگاه نفس می‌کشد را نادیده می‌گیرد.آزادی یواشکی تو؛ غمهای مادری را که هنوز در روستا مجنون وار عکس فرزند شهیدش را در دست دارد و چشمان یعقوب وارش به جاده،تا اینکه شاید فرزندش از راه بیاید را نادیده می‌گیرد.

آزادی یواشکی تو؛ استخوان‌هایی شهیدی که برای مادری بعد از گذشت چندین سال می‌آورند را نادیده می‌گیرد.به کجا می‌روی؟بی هویتی، بی ایمانی و بی عفتی تمام آرزویی است که برای خاتون ایران زمین نذر کردی!؟ معصومه کجا و چگونه در این مرز و بوم نفس کشیده ای و قد کشیده ای، چگونه این ارزشهای بزرگ انسانی برای تو ضد ارزش شد.

تأسفم برای توست، چرا که نمی‌دانی برای زنان و مردم و همکارانت موجودی غیرقابل اعتماد و احترامی! چرا که ابتدا خیانت کردی بر دین خود بر کشور و خواهران خودت، تصویری از زنان و ناموس شیعه را تو به دیده نامحرمان دادی، کاش می‌شد خواهرانه سیلی به صورتت میزدم تا از خوابی که به ناچار در آن رفته ای بیرون آیی. زمانیکه در کشور مالزی بودم عکس نیمه عریان بازیگر زن خود فروخته(گلشیفته فراهانی)منتشر شد، زنان چینی و مالایی و هندی باننگ و خجالت و سوال این فیلم را دست به دست می‌کردند.

این نامش شیر زنی نیست، این نامش مبارزه نیست، این نامش جهاد نیست. فقط یک دسیسه و فریاد است که مطمئنم از سینه تو نیست. از دهان بد بو، بد طینت و بد دل دشمنان دین و اخلاق و خانواده و مذهب است.

خواهرانم، دختران ایران زمین.

آبجی‌های گلم… حجاب همچون صندوقچه قیمتی است که وجود گرانقدر و در نایاب وجودتان را در خود نگه می‌دارد. نجابت تمام عنصر زیبایی زن ایرانی است. که همیشه برای تمام مردان دنیا دست نیافتنی بوده. در گرانبهای قامت سرو گونه تان را حراج نکنید به مفت. بگذارید بچه‌های شما، همسران شما به پاکدامنی و عفت شما ببالند و تکیه کنند.

به نوشته ام که در تنهایی و پر از بغض نوشته شده فکر کنید.

منم یه جایی ام تو همین کشور و یک روسری رنگی آراسته به خطوط فارسی به سرم. من یک زن مسلمان ایرانی‌ام.

کد مطلب: 1095

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر