خانه داری 4 ساعته!

در طول هفته، بچه‌داری به شما اجازه نمی‌دهد به سر و وضع خانه برسید. اما آخر هفته‌ها که همسرتان خانه است، وقت خوبی برای رسیدن به خانه است. هم می‌توانید از او برای نگه‌داشتن بچه کمک بگیرید و هم برای تمیز کردن خانه روی کمک او حساب کنید. حالا این‌که چطور می‌شود در وقت کم سر و سامانی به اوضاع خانه داد، تبحر خاصی لازم دارد که شما مادرها باید از آن باخبر باشید.

خانه داری 4 ساعته!

گیلان خبر: می‌توانید چند کار جالب را از قبل در نظر بگیرید و با کمک اعضای خانواده آن‌ها را انجام دهید. هرچقدر این کارها لذت‌بخش‌تر و به تفریح نزدیک‌تر باشند، در کارتان موفق‌تر خواهید شد. نتیجه این کار این است که برای روزهای بعد خانه‌ای دارید که هم متفاوت‌تر از روزهای گذشته است و هم مرتب‌تر.

یک نگاه کارشناسی بیندازید

مطمئن باشید خانه شما پر از وسایلی است که به آن‌ها نیاز ندارید. مثلا اگر به حمام سرکشی کنید می‌بینید که در قفسه آن چیزهایی مثل قوطی شامپوهایی که تمام شده‌اند، صابون‌های مصرف شده و خمیردندان‌های نصفه جمع شده‌است. آن‌هایی را که هنوز قابلیت استفاده دارند دم دست بگذارید تا در اولین فرصت استفاده شوند. به تاریخ مصرف این مواد هم توجه کنید و در صورت تمام شدن آن‌ها را دور بیندازید. این شکل از مرتب کردن می‌تواند در مورد اتاق بازی بچه‌ها یا اتاق کار خودتان هم انجام شود. برای مرتب کردن کتابخانه یا میز کار هم باید تمام چیزهایی را که روی آن است بررسی کنید. کتاب، مجله، یا سی‌دی‌های دیده شده را می‌توانید جایی در کتابخانه یا کمد کنار بگذارید و آن‌هایی که هنوز ندیده‌اید را دم دستتان بگذارید. کمد بچه‌ها را هم می‌توانید به همین روش مرتب کنید. کفش‌ها، لباس‌ها یا اسباب‌بازی‌هایی را که برای کودک شما کوچک شده یا خراب و کهنه است به موسسات خیریه بدهید تا خانه مرتب‌تری داشته باشید.

منبع:آکاایران

کد مطلب: 18133

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر