کاربردهای پودر بچه در خانه داری

موهای چرب را با پودر بچه بشویید !

کاربردهای پودر بچه در خانه داری

گیلان خبر: آیا می دانید از پودر بچه می توانید در کاربردهای خانگی هم استفاده کنید ؟ اگر تصور می کنید پودر بچه تنها برای صاف و شاداب نگهداشتن پوست است ، قدرت آن را دست کم گرفته اید . می توانید از این پودر برای حل مشکلات تان در زندگی روزمره استفاده کنید و از کاربرد بالای آن مطلع شوید .

وسایلی که بوی کهنگی می دهد

روی کشوها ، مبلمان و وسایل خانه که بوی بد و کهنگی دارد یا کپک زده اند ، مقداری پودر بچه بریزید تا خوشبو شوند .

گردنبند گره خورده را باز کنید

هیچ وقت زمان زیادی را صرف باز کردن گردنبند در هم پیچیده تان نکنید . کافی است گره گردنبند را با پودر بچه شل کنید و با یک پین آن را باز کنید .

خنک کردن رخت خواب

اگر در شب گرم تابستان مجبور هستید روی تخت خواب گرم بخوابید ، مقداری پودر بچه روی ملافه های خود بریزید تا به جذب عرق و خنک نگهداشتن بدن تان کمک کند .

شستن موهای چرب

بیشتر شامپوهای خشک با نشاسته تهیه شده اند و پودر بچه تاثیر مشابه ای در مواقع نبود شامپو دارد . پس مقداری پودر بچه کف دست تان بریزید و روی پوست سرتان ماساژ دهید تا روغن های اضافه سر خیس خورده و با آب شسته شود .

از بین بردن مورچه های مزاحم

مورچه های مزاحم را می توانید با استفاده از پودر بچه از فضای آشپزخانه تان دور نگهدارید .

رفع جیرجیر کف چوبی خانه

وقتی کف چوبی خانه تان جیرجیر می کند مقداری پودر بچه روی این سطح بریزید و آن را به آرامی وارد ترک ها کنید تا صدای جیرجیر آنها را بگیرید . سپس مقدار اضافه پودر بچه را پاک کنید تا از صدای سکوت کف چوبی به آرامش برسید .

پاک کردن لکه های چربی

وقتی سس سالاد روی لباس تان می ریزد ، نیاز نیست به دنبال یک پودر لباس شویی گران قیمت باشید .  می توانید روی هر لکه چربی مقداری پودر بچه بریزید و به لباس تان ضربه بزنید تا چربی جذب پودر شده و به آسانی شسته شود .

از بین بردن اصطلاک دستکش ظرفشویی

می توانید هنگام شستشوی ظرف ها ، مقداری پودر بچه روی دستکش پلاستیکی خود بریزید . این کار باعث می شود در بار دیگر دستکش را به راحتی وارد دست تان کنید .

رفع بوی عرق پا

برای این که بوی عرق پایتان را از بین ببرید ، پودر بچه در کفش تان بپاشید . پودر بچه باعث می شود پای شما خشک نگه داشته شود و بدون استفاده از جوراب کف خانه راه بروید .

جدا کردن شن و ماسه کف پا

وقتی به دریا می روید یک بطری پر از پودر بچه همراه خود داشته باشید . بعد از پایان روز ، آن را روی پوست تان بمالید تا شن و ماسه دریا به راحتی از پوست جدا شود .


منبع:آکاایران

کد مطلب: 18135

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر