با این روش شخصیت خانم ها را تشخیص دهید

گروهی از محققان چینی موفق به توسعه یک برنامه هوش مصنوعی شدند که می‌تواند شخصیت زن‌ها را تنها با استفاده از نگاه آنها شناسایی کند.

با این روش شخصیت خانم ها را تشخیص دهید

گیلان خبر: گروهی از محققان چینی موفق به توسعه یک برنامه هوش مصنوعی شدند که می‌تواند شخصیت زن‌ها را تنها با استفاده از نگاه آنها شناسایی کند.

 

این فناوری جدید با نگاه کردن به ویژگی‌های صورت یک زن، قادر به شناسایی و قرار دادن آن زن در یکی از دو دسته شخصیتی خواهد بود.

 

دسته اول شخصیتی "مثبت" نامگذاری شده که با واژه‌هایی مانند "خالص، قابل احترام و زیبا مرتبط است .در حالی که دسته دوم "منفی" نام داشته که شامل کلمات کلیدی مانند پرمدعا، عشوه‌گر یا پر افاده مشخص شده است.

 

این برنامه هوش مصنوعی AI توسط محققان چند دانشکده از دانشگاه شانگهای توسعه یافته است.

 

محققان این پژوهش برای انجام این کار تصاویری از 3954 زن را از اینترنت جمع‌آوری کرده‌اند.

 

آنها به هر یک از این تصاویر یک ویژگی شخصیتی مانند شیرین، قابل احترام، پرمدعا یا عشوه گر را اختصاص دادند.

 

با هوش مصنوعی می‌توان شخصیت زنان را تشخیص داد

 

همه‌ این برچسب‌های عاطفی توسط محققان به دو گروه مجزا تقسیم شدند. گروه "مثبت" که شامل ویژگی‌هایی مانند خالص، ملایم، شیرین، معصوم، طبیعی و دسته "منفی" شامل پرمدعا، پرافاده، پوچ و عشوه‌گر بودند.

 

آنها سپس این دو گروه را به یک شبکه عصبی کانولوشن convolutional neural network وارد کردند.

 

در میان آنها، 2000 نفر در گروه مثبت و 1954 نفر در دسته‌بندی منفی قرار گرفتند.

 

80 درصد از این تصاویر به عنوان مجموعه داده برای آموزش شبکه‌های عصبی استفاده شد 10، درصد به منظور بررسی برنامه و بقیه برای تست هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گرفت.

 

محققان پیشتر نیز با استفاده از هوش مصنوعی موفق به توسعه برنامه‌ای شده بودند که صورت افراد را برای شناسایی مجرمان مورد بررسی قرار می‌دهد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 21692

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر