زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی

مطلبی در مورد زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی

زیبا سازی منزل با رعایت اصول ساده طراحی داخلی

گیلان خبر: یکی از نکات بسیار مهم در طراحی داخلی خانه، نقاشی فضای داخلی خانه است که به طور وسیعی در تغییر دکوراسیون منزل موثر است. شما می توانید بنا به سلیقه و خواست خودتان از رنگ های مختلفی برای رنگ کردن دیوارها استفاده کنید.اگر فضای شما کوچک و محدود است بهتر است از رنگ های روشن تر بهره بگیرید چون رنگ های سفید، خنثی یا کم مایه، نور را به بهترین وجه منعکس می کند و از لحاظ بصری دیوارها رابه عقب می راند و فضا را بزرگ تر نشان می دهد.

بهترین حالت، استفاده از رنگ روشن به طور غالب در کنار رنگ های تیره است تا با ایجاد تضاد، فضا را از یکنواختی خارج کند.هم چنین شما می توانید یکی از دیوارهای مهم خانه را با رنگ متفاوت تری از بقیه دیوارها رنگ و سعی کنید در این مورد از رنگی استفاده کنید که با رنگ اثاثیه منزل شما هماهنگ باشد چون باعث می شود فضای خانه شما بزرگ تر جلوه کند.از رنگ های روغنی برای درها و پنجره هایتان استفاده کنید. سعی کنید از رنگ های روشن برای درها استفاده کنید تا فضای شما را بزرگ تر نشان دهد. نوع چینش اسباب و اثاثیه و مبلمان خانه را تغییر دهید.

لوازم اضافی و دست و پاگیر را از جلوی دید بردارید. ایجاد هماهنگی گاه با حذف برخی از وسایل و گاه تنها با تغییر دادن رنگ لوازم حاضر امکان پذیر است.به جای انتخاب رومبلی های یک رنگ با طرح های درشت از پارچه های مورد علاقه خود کوسن های کوچک و رنگی تهیه کنید تا هم به فضا رنگ ببخشد و هم جای زیادی را اشغال نکند. استفاده از طرح ها و رنگ های شلوغ و غالب در اتاق های کوچک باید با احتیاط انجام شود.

● نکته هایی برای نگهداری دارو در منزل

داروها را در محلی مناسب و دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این محل باید دور از دسترس کودکان باشد.بهتر است فهرستی از داروهای موجود در منزل تهیه و در محل نگهداری داروها نصب شود و هر چند وقت یک بار این فهرست بازبینی شود. می توان تاریخ انقضای هر دارو را هم در این فهرست نوشت.دارویی را که نمی شناسید، در منزل نگه ندارید. این گونه داروها را می توان به هلال احمر یا موسسات خیریه اهدا کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 30935

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر