کمک به افزایش قوای سالمندان با نشستن به‌روی صندلی متحرک

ماساژ معتدل با روغن بادام شیرین، استعمال عطر و روایح خوشبو و پیاده‌روی روزانه به‌خصوص هنگام صبح و عصر و نشستن به‌روی صندلی متحرک یا تاب‌سواری برای سالمندان بسیار مفید است

کمک به افزایش قوای سالمندان با نشستن به‌روی صندلی متحرک

گیلان خبر: مجتبی طاهری درباره تدابیر ویژه سالمندان اظهار کرد: افرادی که در سالمندی قرار دارند، طبیعتاً دچار ضعف قوا و به‌دنبال آن کاهش عملکرد سیستم‌های مختلف بدن هستند بنابراین رعایت تدابیر حفظ تندرستی قطعاً کیفیت زندگی را در این گروه سنی ارتقا خواهد داد.

وی افزود: خوشبختانه در پزشکی طب سنتی به‌خوبی تمام جوانب سالمندان بر اساس مزاج، فصل، تغذیه، خواب و سایر تدابیر ذکر شده است.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران متذکر شد: مزاج این سنین، سرد و خشک است و افراد در سن سالمندی باید از هر فعالیت و غذایی که موجب افزایش سردی و خشکی در بدن می‌شود, پرهیز کنند همچنین باید از مواد غذایی که دارای طبع گرم و تر هستند، بیشتر استفاده کنند که سردی و خشکی از بدن کاهش پیدا کند.

طاهری تصریح کرد: حمام کردن با آب گرم (آب سرد یا تعریق زیاد در حمام هر دو در سنین پیری مناسب نیست), نوشیدن نوشیدنی‌های گرم و استفاده از غذاهایی که هضم راحت دارند مثل آبگوشت با گوشت لطیف (گوسفند، مرغ یا بلدرچین) و زرده تخم‌مرغ نیم‌برشت (عسلی) برای سالمندان بسیار مفید است.

وی خاطرنشان کرد: افزایش تعداد وعده‌های غذایی و کاهش حجم غذا در هر وعده به سالمندان و نوشیدن شیر گرم همراه با عسل، نبات یا زنجبیل توصیه می‌شود؛ بهترین مصلح برای نوشیدن شیر در سالمندان زنجبیل است.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: مصرف تنقلاتی مانند انجیر تازه و خشک، انگور، مویز بدون دانه علاوه بر تأمین انرژی مورد نیاز، به رفع یبوست سالمندان کمک می‌کند, ماساژ معتدل (نه سخت نه نرم) همراه با روغن, استعمال عطر و روایح خوشبو, پیاده‌روی روزانه به‌خصوص هنگام صبح و عصر بسیار مناسب است.

طاهری یادآور شد: نشستن بره‌روی صندلی متحرک یا تاب‌سواری برای سالمندان بهترین فعالیت محسوب می‌شود و در صورت امکان روغن‌مالی بدن هر روز صبح یا پس از هر بار استحمام با روغن‌های معتدل نظیر روغن بادام شیرین می‌تواند به افزایش قوای سالمندان کمک کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 31356

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر